Search
Close this search box.

Nově na Portu: Pravidelné převody  

V Portu nám záleží na tom, abychom pro vás byli tím nejlepším investičním partnerem. Můžete s námi zhodnocovat hotovost v krátkodobé Investiční rezervě, ale i investovat peníze na delší dobu –⁠ a to buď v námi spravovaných portfoliích na míru nebo ve vlastních strategiích, které si nastavujete a řídíte sami. 

Mnoho našich investorů využívá jak dlouhodobé investiční produkty, tak ty krátkodobé. Často také chtějí peníze z jedné investice postupně přesouvat do jiné. A právě na to reaguje Portu představením nové funkce – pravidelných převodů

Nově můžete nastavit pravidelný převod peněz z Peněženky nebo z Investiční rezervy do vašich ostatních investic, a tím ještě efektivněji řídit zhodnocování financí. Stejně snadno můžete převádět také prostředky na dětské účty.

Přehled a nastavení pravidelných převodů 

Jak fungují pravidelné převody v Portu?

Pravidelné převody můžete jednoduše nastavit po přihlášení do webové aplikace v sekci Transakce a peníze. Pro vytvoření stačí zadat odkud, kolik a kam chcete převádět. Převod může platit neomezeně, případně můžete nastavit i datum ukončení platnosti. K převodu prostředků dojde během prvního Obchodního dne dle zvolené frekvence. V případě, že v Investiční rezervě či Peněžence nemáte dostatek prostředků, převod se v daném období přeskočí. Zadaný pravidelný převod můžete kdykoliv jednoduše upravit nebo smazat. 

Proč si založit pravidelný převod?

Pokud máte v Investiční rezervě větší sumu peněz, zpozorněte. Zhodnocení úročené hotovosti, která tvoří podstatnou část Investiční rezervy, je navázáno na výši úrokových sazeb v ekonomice. Chystané snížení úrokových sazeb Českou národní bankou se negativně promítne i do zhodnocení úročené hotovosti.  

Pokud sazby v ekonomice klesají, investoři zpravidla hledají jiný způsob zhodnocení svých peněz a přesouvají je do rizikovějších nástrojů, například akcií a dluhopisů. Díky tomu tlačí na jejich ceny, které dříve či později začnou růst. Čekat s větším objemem peněz v úročené hotovosti až na moment, kdy budou sazby dole, se proto nemusí vyplatit. Pro výhodný přesun pak může být pozdě. 

Díky pravidelným převodům se můžete této situaci pohodlně přizpůsobit a začít včas postupně přesouvat vaše peníze z Investiční rezervy do dlouhodobějších investic s potenciálně vyšším výnosem.  

Také peníze, které čekají na zainvestování ve vaší Peněžence, můžete jednoduše zainvestovat a využít tzv. efektu průměrování nákupních cen. Více o výhodách pravidelného investování se dočtete zde

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

futures kontrakty

Jak fungují futures kontrakty?

S pojmem futures kontrakty se především díky Bitcoinu setkáváme častěji než kdy dříve. Rozhodnutí skupiny

Makléř – 4. díl: První klient

Ondra vycházel z domu v sedm ráno a před sedmou večer se nevracel. Přesto sklízel jen neúspěch. Portfolio manažeři zaměstnaní