Search
Close this search box.

Nově na Portu: Pravidelné převody  

V Portu nám záleží na tom, abychom pro vás byli tím nejlepším investičním partnerem. Můžete s námi zhodnocovat hotovost v krátkodobé Investiční rezervě, ale i investovat peníze na delší dobu –⁠ a to buď v námi spravovaných portfoliích na míru nebo ve vlastních strategiích, které si nastavujete a řídíte sami. 

Mnoho našich investorů využívá jak dlouhodobé investiční produkty, tak ty krátkodobé. Často také chtějí peníze z jedné investice postupně přesouvat do jiné. A právě na to reaguje Portu představením nové funkce – pravidelných převodů

Nově můžete nastavit pravidelný převod peněz z Peněženky nebo z Investiční rezervy do vašich ostatních investic, a tím ještě efektivněji řídit zhodnocování financí. Stejně snadno můžete převádět také prostředky na dětské účty.

Přehled a nastavení pravidelných převodů 

Jak fungují pravidelné převody v Portu?

Pravidelné převody můžete jednoduše nastavit po přihlášení do webové aplikace v sekci Transakce a peníze. Pro vytvoření stačí zadat odkud, kolik a kam chcete převádět. Převod může platit neomezeně, případně můžete nastavit i datum ukončení platnosti. K převodu prostředků dojde během prvního Obchodního dne dle zvolené frekvence. V případě, že v Investiční rezervě či Peněžence nemáte dostatek prostředků, převod se v daném období přeskočí. Zadaný pravidelný převod můžete kdykoliv jednoduše upravit nebo smazat. 

Proč si založit pravidelný převod?

Pokud máte v Investiční rezervě větší sumu peněz, zpozorněte. Zhodnocení úročené hotovosti, která tvoří podstatnou část Investiční rezervy, je navázáno na výši úrokových sazeb v ekonomice. Chystané snížení úrokových sazeb Českou národní bankou se negativně promítne i do zhodnocení úročené hotovosti.  

Pokud sazby v ekonomice klesají, investoři zpravidla hledají jiný způsob zhodnocení svých peněz a přesouvají je do rizikovějších nástrojů, například akcií a dluhopisů. Díky tomu tlačí na jejich ceny, které dříve či později začnou růst. Čekat s větším objemem peněz v úročené hotovosti až na moment, kdy budou sazby dole, se proto nemusí vyplatit. Pro výhodný přesun pak může být pozdě. 

Díky pravidelným převodům se můžete této situaci pohodlně přizpůsobit a začít včas postupně přesouvat vaše peníze z Investiční rezervy do dlouhodobějších investic s potenciálně vyšším výnosem.  

Také peníze, které čekají na zainvestování ve vaší Peněžence, můžete jednoduše zainvestovat a využít tzv. efektu průměrování nákupních cen. Více o výhodách pravidelného investování se dočtete zde

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investice do whisky

Skotská whisky na vzestupu

Whisky je tou nejvíc prosperující alternativní investicí roku 2019. Za pouhých 12 měsíců se její celková hodnota zvedla