Search
Close this search box.

Nově na Portu: Přidejte si české akcie do své strategie

České akcie náhled portfolia

Pro naše investory jsme si připravili předčasný vánoční dárek. V rámci strategií je nyní možné investovat do největších akcií pražské burzy jako jsou ČEZ, Komerční banka, Colt a další. Pod stromeček se ale vešly i nové zahraniční akcie jako Berkshire Hathaway či Porsche.

Frakce na pražské burze? Jedině s Portu

Jako vůbec první investiční platforma v České republice (ale i ve světě) spouštíme frakční obchodování akcií českých společností. V nabídce instrumentů přibyly akcie společností ČEZ, Erste Bank, Komerční banka, Moneta Money Bank, Colt a Kofola

Strategie na Portu tak nabízí jasnou výhodu oproti klasickým brokerům, u kterých je nutné nakoupit vždy celou akcii. S Portu je možné investovat již od pětistovky, klidně do desítek instrumentů. Stačí si zvolit ETF a akcie do své strategie a zaslat vklad. O samotný nákup nebo například volitelné měnové zajištění a další technikálie se postaráme my. Našim investorům díky tomu zbývá čas na to, co je doopravdy důležité.

Tematická strategie: Pražská špička

Spolu s rožšířením naší nabídky představujeme novou tematickou strategii Pražská špička. S touto strategií můžete investovat do výběru těch největších společností z pražské burzy. Strategie je sektorově zaměřena na bankovní sektor (61 %) a energetický průmysl (27 %). Zbývající část připadá českou zbrojní společnost Colt (6 %) a československého výrobce nápojů Kofola (4 %).

Složení portfolia Pražská špička

 

Věštec z Omahy a rodák z Vratislavic

Nabídku akcií rozšiřujeme také o 4 zahraniční tituly. Mezi novinky patří žádaný holding Berkshire Hathaway úspěšného investora Warrena Buffeta, automobilka Porsche, jejíž základy položil český rodák Ferdinand Porsche, farmaceutický gigant Merck a NextEra Energy, největší výrobce solární elektřiny na světě.

V dalších článcích se můžete těšit na podrobné představení jednotlivých společností, které máme v nabídce v rámci Portu Strategií.

Rozhovor pro Burzu cenných papírů Praha

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme