Search
Close this search box.

Novinky: souběžný úpis a peněženka

Po úspěšně ukončených prvních úpisech vozů Nash Healey Roadster a Porsche 911 R Gruppe jsme v naší investiční galerii „šlápli na plyn“. Kromě představování i hodnotnějších předmětů, jako je například patnáctimilionové Ferrari 250 GT Coupé spouštíme i tzv. souběžný investiční úpis, tedy nabídku více investičních předmětů současně.  Přečtěte si, jak na Portu Gallery nově investovat!

Jak na investování v Portu Gallery?

Dosud byli investoři zvyklí, že peníze, které do investiční galerie zašlou, se zainvestují do aktuálně nabízeného předmětu. To se však nyní trochu mění – k dispozici jim totiž přibyla peněženka. Tu je možné nabíjet penězi a o jejich rozmístění mezi upisované předměty rozhodnout později. Anebo hned, jak zasílají peníze – je to na nich, nově se totiž pracuje s takzvanými pokyny k nákupu investičního certifikátu.

Co je to pokyn k nákupu? 

Pouhým zasláním peněz do Portu Gallery (všechny i nadále zasíláte s totožným variabilním symbolem) ještě nedojde k vytvoření požadavku na investici do předmětu, neboli zadání pokynu na nákup – ten je potřeba zadat přímo ve webové aplikaci. Jak tedy na to? Vyberete si investiční předmět, jehož úpis (tedy nabídka k investici) aktuálně probíhá a na jeho stránce kliknete na Koupit podíl. Následně vyplníte částku, kterou chcete do předmětu investovat a může nastat jedna ze dvou situací:

  1. Máte v peněžence dostatek přednabitých peněz na pokyn. V takovém případě stačí kliknutím na Pokračovat vytvořit tzv. závazný pokyn k nákupu předmětu. Ten, jak již jeho název napovídá, nelze zrušit. Peníze z vaší peněženky se umístí do vybraného předmětu a jakmile se vybere cílová částka, obdržíte investiční certifikáty stvrzující vaší investici.
  2. Nemáte v pěněžence dostatek peněz na pokyn. Bude potřeba je poslat: zobrazí se vám platební instrukce (číslo účtu a variabilní symbol), jak peníze do Portu Gallery zaslat a současně stisknutím Pokračovat rovnou vytvoříte pokyn k úpisu, který bude čekat na vklad. Jakmile peníze dorazí, tento pokyn se stane závazným. Dokud peníze na účtu nebudou, je ještě možné tento čekající pokyn zrušit. Pokud jej zrušíte, ale peníze zašlete i tak, přípíšou se vám do pěneženky a budou čekat na zadání jiného pokynu.

Pokynů můžete mít zadaných několik, budou čekat na vklad

Je také možné zadat hned několik pokynů k nákupu současně – například do různých aktuálně nabízených předmětů – a následně zaslat jednu platbu, která pokryje všechny čekající pokyny. Až vklad přijde, pokyny (nebo jejich část) z něj budou plněny v pořadí, v jakém jste je zadaly. A když pošlete více? Nevadí – zbylé peníze vám zůstanou v peněžence na další investice.

Nic se nestane, ani když zašlete peněz méně, než je hodnota čekajícího pokynu. V takovém případě se ze zaslaných peněz stane pokyn závazný a zbylá hodnota bude nadále čekat, až ji dopošlete.

Buďte u nových úpisů jako první

Peněženka je tak ideální možností, jak se připravit na nově spuštěné nabídky k investování. Těmi budou například historické housle, umělecké předměty nebo i další veteráni. Můžete si peněženku nabít penězi a jakmile se nový úpis spustí, zadáním závazného pokynu být mezi prvními investory.

——————–

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

– Článek není investičním doporučením
– Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
– Investice do sběratelských předmětů jsou vždy rizikové
– Portu negarantuje dosažení výnosů z investice do sběratelských předmětů
– Nejste si jistí, zda je pro vás investování na Portu Gallery vhodné? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

poradci

Nejdražší rada je špatná rada

Již přes 9 let sledujeme prakticky nepřetržitý růst na americkém trhu akcií. Rok 2018 je o něco bouřlivější