Search
Close this search box.

Nvidia těží ze zájmu o AI. Firma zvýšila čtvrtletní zisk o 769 %

Americký výrobce čipů společnost Nvidia oznámila tržby za 4. čtvrtletí končící 28. ledna 2024 ve výši 22,1 miliardy dolarů, což je o 22 % více než v předchozím čtvrtletí a o 265 % více než před rokem. Čistý zisk se firmě zvýšil na 12,29 miliardy USD z 1,41 miliardy USD ve stejném období předchozího roku.

Jen od začátku letošního roku akcie Nvidie stouply o téměř 60 %. Firma se dostala mezi nejhodnotnější podniky na světě a její tržní kapitalizace teď činí 1,89 bilionu USD. V reakci na výsledky hospodaření akcie firmy před oficiálním začátkem obchodování na burzách ve Spojených státech vykazovaly nárůst o více než 14 %.

Poptávka po nejnovějších produktech Nvidie má i po zbytek roku nadále převyšovat nabídku. Firma zvyšuje výrobu, poptávka ale podle generálního ředitele Jensena Huangněje nevykazuje žádné známky zpomalení.

Nvidia Corporation je americká technologická společnost, kterou v roce 1993 založili Jen-Hsun Huang, Curtis Priem a Chris Malachowsky. Ti věřili, že pro rozvoj počítačové grafiky jsou zapotřebí specializované grafické procesory pro herní a profesionální trh, které společnost proslavily. Její integrované obvody se používají ve všech zařízeních od herních konzolí až po počítače.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Test: Kolik snesete rizika?

Pokud volíte, kam investovat nebo jakou investiční strategii zvolit, je velmi důležitým kritériem vaší volby riziko. O pojmu