Search
Close this search box.

Obrazy od Warhola, Muchy, Toyen k vidění na jednodenní výstavě

Toyen, Alfons Mucha, Andy Warhol, Roy Lichtenstein, František Drtikol a především František Kupka, díla těch největších výtvarníků budete moci zhlédnout díky Portu Gallery 22. září na jednom místě. Jedná se o kombinaci obrazů, které investiční galerie nabídne letos na podzim spolu s již upsanými díly. Obrazy a tisky v celkové hodnotě 11,85 miliónů Kč budou vystaveny jeden jediný den mezi 15. a 21. hodinou v pražské Hauch Gallery.

„Portu Gallery jsme zakládali, aby každý mohl zažít ten pocit, že vlastní Kupku nebo Toyen, byť jen kousek, třeba jednu tisícinu. Znamená to ale, že si takový obraz nemůžete pověsit, leží však pečlivě uskladněný a postupně nabývá na hodnotě,“ vysvětluje Martin Jaroš, ředitel Portu Gallery. „Pop-up výstava je příležitostí pro naše investory, aby se mohli kochat skutečnou nádherou spoluvlastněných děl. A zveme samozřejmě i všechny ostatní,“ dodává Jaroš, který se chystá na výstavě oznámit i novinky plánované pro podzimní úpisy.

V karlínské Hauch Gallery (Pobřežní 636) každou hodinu provede návštěvníky galerista a prozradí k vystaveným dílům nejen jejich historii, ale i zajímavosti z aukcí. Kromě toho se můžete těšit na dobré víno, tombolu o tematické ceny (Polaroid, knihy, vstupenky na výstavu iMUCHA eMOTION atd.) nebo fotokoutek s Polaroidy.

Alternativní investice, kam patří také umění, se staly oblíbenou volbou v nejistých časech. Dlouhodobá data ukazují, že tento trh zaznamenává na rozdíl od toho akciového menší výkyvy, navíc jde o jeden ze způsobů, jak diverzifikovat investiční portfolio. I navzdory pandemické krizi a válce na Ukrajině se v České republice v roce 2021 v aukcích prodala umělecká díla v hodnotě skoro 1,5 miliardy korun.

Není třeba přímo koupit konkrétní obraz. Portu Gallery je první online investiční galerie v České republice, která zpřístupňuje trh se sběratelskými předměty pro každého. Nabízí lidem možnost investovat do vzácných předmětů, jako jsou veteráni, umění, investiční alkohol, luxusní hodinky a další. Na výběru nabídky se podílí investiční komise, která je složená z odborníků na dané oblasti. Po nákupu jsou díla pojištěna, profesionálně udržována a nepřetržitě monitorována. Investuje se obvykle na několik let a pokud přijde atraktivní a závazná nabídka odkupu díla, případně zajímavá aukce, o prodeji hlasují investoři.

Podobné výstavy jako ART ICONS v Hauch Gallery pořádá Portu Gallery pravidelně, v dubnu například vystavila díla Jana Uldrycha, Veroniky Holcové, Josefa Lady a Josefa Šímy. Ale nejsou to jen výtvarná díla. V červnu zase otevřela garáž se sbírkou investičních vozů v centru Litoměřic, 1. října se pro velký úspěch akce uskuteční na stejném místě podruhé. Kurátor sbírky František Vahala se mohl pochlubit roadsterem Nash-Healey, Volvem P 1800 S, Porschem 356 Speedsterem z 50. let, nebo vzácným Porsche 911 Club Sport nebo BMW M3 a mnoha dalšími historicky cennými kusy.

Vystavená díla (hodnotu uvádíme bez pojištění a odměny manažera emise):

Soubor 12 černých tisků jménem Střelnice od Toyen (úpis proběhne 22. 9.)

Střelnice má hodnotu 1 425 000 Kč, ale její díla se draží za desítky miliónů korun, Cirkus z roku 1925 se 18. 4. 2021 v Adolf Loos Apartment and Gallery vydražil za 65 750 000 Kč a stala se nejdražším v Česku draženým obrazem roku 2021. V dnešní době je neoceňovanějším českým malířem po Františku Kupkovi. Zajímavostí navíc je, že se den před konáním výstavy 21. září slaví 120. výročí od narození Toyen.

Portfolio litografických listů Documents Decoratifs od Alfonse Muchy (úpis proběhne 13. 10.)

Vzácné kompletní portfolio se 72 deskami, litografickými listy z roku 1902 je nádhernou encyklopedií secesního stylu. Jeho hodnota je stanovena na 1 430 000 Kč.

Ladies and Gentlemen od Andy Warhola (úpis proběhne během podzimu/zimy 2022)

Tisk z Warholova ikonického portfolia Ladies and Gentlemen z roku 1975 s portrétem Lizy Minnelli se řadí k jeho nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším grafickým pracem. Jeho hodnotu Portu Gallery odhaduje na 2 280 000 Kč.

Ofsetová litografie CRAK! od Roye Lichtensteina  (úpis proběhne během podzimu/zimy 2022)

Pop-artová litografie z roku 1963 v Lichtensteinově komiksovém stylu s použitím Ben-Dayových teček a textového balónu byla použita v marketingových materiálech pro jedno z raných představení Lichtensteina. Je to jedno z několika jeho děl souvisejících s vojenským uměním a monokulárním viděním a má hodnotu 1 965 000 Kč.

32 bromostříbrných fotografií Františka Drtikola (již upsáno)

Autorské album od Františka Drtikola z roku 1931 obsahuje 32 bromostříbrných fotografií, jeho hodnota je 1 750 000 Kč. Úvodní strana alba je signovaná a datovaná přímo jeho autorem. František Drtikol je řazen k nejúspěšnějším českým klasikům fotografie aktu. Již od roku 1911 se jeho tvorba začíná objevovat na výstavách v Čechách, později se jeho dílo začalo prosazovat i v zahraničí.

Grafický soubor Čtyři příběhy bílé a černé od Františka Kupky (již upsáno)

Z tvorby průkopníka abstraktní malby Františka Kupky, nejvýznamnějšího představitele nejen českého, ale i světového umění 20. století, v Portu Gallery najdete grafický soubor Čtyři příběhy bílé a černé v hodnotě 3 000 000 Kč. Když před rokem Portu Gallery Kupku do svého portfolia zařadila, nenechalo si tuto mimořádnou příležitost ujít 263 investorů.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Rolex GMT Master

Švýcarský hodinářský průmysl

Dopadu pandemie se nevyhnul ani švýcarský hodinářský průmysl, zároveň to byl ale impulz k mnoha potřebným změnám. Nejvíce zasažený

Co je dluhopis?

Po představení pojmu akcie je dalším logickým krokem článek o druhém nejznámějším cenném papíru. Jak titulek napovídá, podíváme

Co je index?

Důležitými nástroji ke sledování vývoje trhů jsou indexy. Někomu možná přijde podstata indexu triviální, je však důležité, abychom

Makléř – 18.díl: Nové pořádky

Arnold Gold se přepočítal. Projekt Energon skončil neslavně, němečtí akcionáři machinace s akciemi odhalili, Golda vyhodili a firmu zachránili.