Search
Close this search box.

Portu běží naplno a vylepšuje

V tomto týdnu spustilo Portu plný provoz pro neomezený počet klientů. Po ukončení testovací fáze, ve které se k investování s Portu dostávali klienti na vyzvání postupně podle pořadového čísla registrace, může nyní získat investiční portfolio na míru každý, a to okamžitě.

Během úvodní fáze bylo Portu podrobeno zátěžovým zkouškám a proběhlo testování technické funkčnosti stránek. Byly optimalizovány interní procesy a vylepšením prošel i rebalanční algoritmus, který řídí investice a spravuje klientská portfolia – především udržuje jejich rizikovost. Z Portu se stal plnohodnotný robo-advisor, který je připraven obsloužit tisíce klientů, ať už se jedná o větší investory nebo drobné střadatele.

Investoři do Portu vkládají hodně a investují pravidelně

První investoři Portu věří a nebojí se mu svěřit své peníze. V průměru mají na svém účtu v Portu 45 tisíc korun a jejich částky narůstají průměrným měsíčním vkladem 3 000 Kč. Maximální investice jednoho klienta dosáhla 1,9 milionu korun, minimální 1 000 Kč. Klienti Portu důvěřují. Mimo jiné proto, že se Portu opírá o zázemí silné investiční skupiny WOOD & Company, která na českém trhu působí již od roku 1991.

Vývoj Portu pokračuje nadále

Ve své současné podobě však Portu navždy nezůstane. Vývojový tým pracuje jak na lepší automatizaci klientských požadavků tak na produktových rozšířeních. „Již brzy bude možné v aplikaci zakládat více portfolií najednou s různou investiční strategií, přidávat několik účtů pro výběr peněz nebo, v případě významných změn v životní situaci, si vyplnit znovu investiční dotazník a získat tak aktualizované doporučení vhodného portfolia,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu. Vše bude možné provést online, během pár minut.

Z důvodu častějšího nasazování nových verzí stránek a občasných krátkých odstávek také stále necháváme označení aplikace jako beta. Na klientská portfolia a funkčnost investičního systému beta to nemá vliv, klienti se nemusejí bát,“ dodává Radim Krejčí.

Klienti se mohou těšit i na širší nabídku investičních služeb. „Pro Portu plánujeme mnoho vylepšení po produktové stránce. Jedním z hlavních je práce se složením a strukturou portfolií – například možnost upravit investici obohacením o zaměření na určitý sektor, jako je třeba automotive, technologické společnosti nebo obnovitelné zdroje,“ odhalil produktový manažer Martin Luňáček, jehož tým má vývoj na starost.

Klienti mají zájem o větší volnost v sestavování investičního portfolia a širší pole výběru investičních příležitostí. To my reflektujeme a již brzy bude s Portu možné i těmto přáním vyhovět. Dále se plánujeme zaměřit například na službu, která skrze investování pomůže lidem dosáhnout nějakého konkrétního finančního cíle – například nákup automobilu nebo zajištění důchodové renty. Zde si však detaily zatím ještě necháme pro sebe,“ dodává Martin Luňáček.

 

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme