Search
Close this search box.

Portu Gallery dostala ke 4. narozeninám nový web a chystá unikátní úpis

Online investiční galerie Portu Gallery oslavila letos v září čtvrté výročí od svého založení. Od prvního úpisu v roce 2019 se platforma značně posunula, přilákala tisíce uživatelů a úspěšně se vyvíjí dál. V rámci dalšího rozvoje se pyšní novým kabátem –⁠ redesignem webu, který by měl kromě odlehčeného a modernizovaného vzhledu investorům přinést především lepší uživatelskou zkušenost a nové funkce. Všechny emise budou nově vydávány v rámci Základního prospektu schváleného ČNB.

 I díky tomu chystá online investiční galerie na konec října unikátní úpis, který doposud neměl obdoby.

Přehlednější uživatelské prostředí

Záhlaví homepage webu nyní oproti starší verzi vévodí světlý podklad a nová grafika, která má Portu Gallery více sjednotit s mateřským brandem a vizuální podobou webu Portu. Své místo zde našel nový claim (krátké heslo), který říká: O kousek hezčí portfolio. Právě tato myšlenka je pro Portu Gallery klíčová, platforma svým uživatelům nabízí investice, které vyšperkují a zároveň hezky diverzifikují jejich portfolio. Jedná se o investice, které jsou mnohdy nositelem krásy a emocí. Každý si tu najde to své, co je mu blízké – ať už jde o fanouška veteránů, umění nebo třeba drahých kamenů.

Kromě toho je homepage obohacená o stručný popis procesu investování na Portu Gallery. Ve třech jednoduchých krocích se tak návštěvník dozví, jak na to a co ho čeká. Rovněž zde nově najde výčet těch nejzajímavějších článků v médiích, kde se o investiční galerii psalo.

Výkladní skříň sběratelských předmětů

Zbrusu novou podobu dostaly také další části webu. V sekci Nabídka investic je nyní možné vyfiltrovat si předměty podle kategorií, což uživatelům značně usnadní procházení celého přehledu investic. Není tedy již nutné zdlouhavě hledat mezi všemi proběhlými úpisy, pokud vás například zajímá pouze určitá kategorie nebo hledáte jednu konkrétní věc. V Nabídce investic přibyl ještě jeden filtr, který předměty roztřídí podle stavu daného úpisu. Uživatel si tak může zobrazit investice podle těchto štítků: Připravujeme, Před spuštěním, Probíhající, Upsáno, Prodáno.

Jelikož se na Portu Gallery zpravidla jedná o vizuálně či příběhově poutavé investice, snažili jsme se jejich výpis prezentovat jako výkladní skříň sběratelských předmětů s důrazem na doplňující fotografie a popis.

Pro udržování diverzifikace portfolia je klíčová jedna nová funkce, a to graf rozložení portfolia podle kategorií předmětů. Uživatel díky tomu bude moci snadněji udržovat kontrolu nad diverzifikací portfolia mezi různé třídy aktiv a lépe se zorientuje ve všech svých investicích. Věříme, že obzvláště pro klíčové fanoušky Portu Gallery, kteří mají již zainvestováno do několika desítek úpisů, bude tento přehled přínosný.

Schválení prospektu od ČNB

Jelikož je celý projekt Portu Gallery úspěšný a daří se upisovat velké množství předmětů, rozhodlo se vedení platformy zahrnout nové emise pod Základní prospekt, který schválila ČNB. Tento dokument slouží k bližšímu popsání modelu fungování a informuje klienta o produktu a rizicích s ním spojených.

Pro investory se nic nemění a z uživatelského pohledu zůstává vše stejné. Zároveň to umožňuje veřejně nabízet investiční příležitosti, které přesahují objem 1 milionu eur, díky čemuž je možné investorům zprostředkovat opravdu výjimečné sběratelské předměty.

A právě na jeden takový výjimečný úpis se můžete těšit již na konci října. Bude se jednat o historicky největší úpis na Portu Gallery. Více informací odhalíme již brzy. Stačí sledovat naše sociální sítě nebo se přihlásit k odběru newsletteru.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

strategie rozvojové trhy

Strategie: Akcie rozvojových zemí

Investice do společností z rozvojových zemí přináší příležitost, jak diverzifikovat své portfolio a zároveň zvýšit šanci na dosahování

Na pivu s analytiky Portu

Na pivu s analytiky #1: Lednový přehled

První díl měsíčního souhrnu z investičních parketů, financí a byznysu je tady! Analytický tým investiční platformy Portu ve složení Lukáš Raška, Marek Pokorný a Marek Malina vám budou každý měsíc přinášet shrnutí toho nejdůležitějšího.

Jindřich Halabala a jeho nadčasový design

Jindřich Halabala sehrál velmi důležitou úlohu při formování moderní bytové kultury v Československu. Nepochybně patřil k nejzajímavějším osobnostem