Search
Close this search box.

Portu Gallery Newsletter #1

První číslo měsíčního Portu Gallery newsletteru!

Každý měsíc vám v pravidelném newsletteru shrneme to nejdůležitější, co se stalo v minulém měsíci a zároveň si řekneme, co nás čeká v měsíci následujícím. Ať už půjde o výsledky aukcí, zajímavosti ze světa alternativních investic, nebo jaké investiční příležitosti na vás v nejbližším měsíci čekají.

Samozřejmě budeme rádi, pokud se do newsletteru zapojíte i vy a napíšete nám, co by vás v newsletteru bavilo a co byste v něm uvítali i vy.

Aktuality

Aukce sudů whisky

Minulý měsíc měli investoři, kteří investovali do sudů s whisky Glenrothes 2013, možnost přihlásit jeden ze sudů do aukce s limitní cenou 12 tisíc GBP. Což by, při úspěšné aukci, přineslo zhodnocení 33 % za 5 měsíců. Investoři se nicméně rozhodli si sud ponechat a do aukce jej nepřihlásit.

Aukce skončila teprve před pár dny a v aukci byly nakonec vydraženy sudy Glenrothes 2014 a 2012. Glenrothes 2014, objemem poloviční sud, byl vydražen za 4800 GBP. Glenrothes 2012, opět poloviční objem, se prodal za 6250 GBP. Pokud bychom oba výsledky zprůměrovali, dojdeme k valuaci upsaného sudu Glenrothes 2013 v hodnotě 11 050 GBP.

Sud Glenrothes 2013, by se tedy v aukci na minimální akceptovatelnou cenu 12 000 GBP pravděpodobně nedostal. Nicméně prodaný sud za 11 050 GBP indikuje zhodnocení 22,78 % za 5 měsíců.

Výsledky také ukazují zajímavé zhodnocení upisovaných sudů Glenrothes 2014. V aukci se prodal sud s polovičním objemem za cenu 4 800 GBP. Při srovnání s úpisem na Portu Gallery, vzrostla hodnota sudu o 18,8 % za necelé dva měsíce.

Aukce veteránů

Nash Healey Roadster 1952 a Porsche 911 Carrera Clubsport z roku 1989. Tyto dva klasické automobily, do kterých jste měli na Portu Gallery příležitost investovat, patří mezi první předměty, u kterých si jejich investoři odhlasovali souhlas s umístěním do aukce.
Samotná aukce již probíhá a vy ji můžete sledovat online. Konkrétně aukci automobilu Nashe Healey Roadster můžete sledovat zde a aukci Porsche 911 Carrera Clubsport zde.


Z našeho blogu

 

Sudy s whisky – Základní pojmy/ FAQ

Rozhodli jste se investovat do sudů se skotskou whisky, ale stále nerozumíte polovině dostupných materiálů? Pak jste na správném místě. Pojďme si zodpovědět ty nejčastěji kladené otázky a objasnit pár důležitých aspektů.


Z našeho blogu

V květnu nás na Portu Gallery čekají hned čtyři investiční úpisy. První startuje ve čtvrtek 6. 5. od 18:00, proto si nezapomeňte dobít svoje peněženky. Půjde o premiéru dalšího investičního alkoholu, tentokrát to bude červené víno. Konkrétně Chateau Figeac 2013-14.
Týden poté, 13. 5., navážeme opět investičním alkoholem. A tentokrát půjde o oblíbené sudy whisky – konkrétně 10 sudů Whisky Royal Brackla 2011 – 12. Následovat bude poté 20. 5. klasický automobil, veterán Volvo P1800 S. Květen zakončíme uměním. Konvolut 20 kreseb od britského autora Davida Shrigleyho startuje 27. 5.

Chateau Figeac 2013-14

Začátek úpisu: 6. 5. 2021 v 18:00
Cílová částka: 1 570 000 Kč

Chateau Figeac Premier Grand Cru Classe B v ročnících 2013 a 2014 představuje ideální investiční příležitost se zajímavým růstovým potenciálem. Patří mezi historicky nejvýznamnější usedlosti v oblasti St. Emilion, Bordeaux, Francie. Tato vína jsou v hledáčku konzumentů z celého světa

Aktuálně se tyto ročníky blíží do sekundární fáze, kde svým charakterem a stádiem zrání dosahují počáteční lahvové zralosti. Již v primární fázi ukazují zajímavé zhodnocení, které v současné chvíli představuje 85 %, tedy více než 12 % ročně.

S pravidelnou ,,revizí“ zámků v oblasti St. Emilion očekáváme změnu v klasifikacích. U zámků, které budou povýšeny, lze předpokládat skokové zdražení, které jsme zažili při poslední revizi v roce 2012 u zámků Ch. Angelus a Ch. Pavie, které byly povýšeny z Premier Grand Cru Classe B do Premier Grand Cru Classe A. S ohledem na rozsáhlé renovace výrobních sklepů a technologií, které Chateau Figeac aktuálně provedl, lze toto povýšení více než očekávat…

Nyní máme možnost investovat do 240 ks Chateau Figeac 2013 Saint Emilion a 240 ks Chateau Figeac 2014 Saint Emilion.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

bitcoin-etf-crypto-nl

#5 – Nahoru a dolu

Vítejte u čtení dalšího Crypto newsletteru. Přinášíme vám shrnutí toho nejdůležitějšího, co se za poslední

Kdy vlastně akcie posilují?

To, že pohyb cen akcií a jejich indexů není omezen pouze na běžné obchodní hodiny na burze, není