Search
Close this search box.

Portu Gallery Newsletter #8

Patříte mezi spolumajitele BMW M3 E30?

Pokud ve vašem portfoliu nechybí legendární BMW M3 E30, mohl by vás zajímat výsledek aukce, ve které byl stejný model vydražen za 105 000 dolarů, v přepočtu tedy zhruba 2 360 000 Kč. Jedná se sice o rok novější kousek v pěkném stavu, ale i tak je vidět, že zájem o tento ikonický model je obrovský.

Přijďte se podívat na svoji investici

Máte rádi umění? Od 23. ledna 2022 se můžete přijít podívat do pražské galerie Fotograf na skupinovou výstavou mapující uměleckou fascinaci vesmírem. Kurátorka Hana Buddeus se v koncepci výstavy opírá o československé prostředí a umělce. V centru jejího zájmu jsou jak historické fotografie, tak současní tvůrci, kteří se s tématem vesmíru konfrontují. Jedním z děl, které je v galerii zapůjčené, je i vesmírná fotoinstalace o 42 fotografiích „The way geologists liberated in time, she thought, astronomers are freed by space“ od Kataríny Poliačikové. 


Investiční whisky zažívá rekordní rok

Podle prodejů a výsledků aukcí to vypadá, že investice do lahví luxusní whisky jsou stále oblíbenější. Zájem o investiční a limitované lahve whisky bude totiž v letošním roce rekordní.

Podle analýzy společnosti Rare Whisky 101, která se zabývá investicemi do tohoto destilátu, překoná letošní rok rekordy z roku 2019, a to jak v objemu, tak i hodnotě prodejů jednosladové skotské whisky na sekundárním trhu. Očekává se, že počet prodaných lahví dosáhne 172 tisíc, což je téměř dvacetiprocentní nárůst oproti roku 2019. Hodnota celkových prodejů by měla dosáhnout 104 milionů dolarů, což je asi o třicet procent více než v roce 2019.

Poprvé v historii České republiky se v aukci vydražila všechna díla

Na své 86. aukci nabídla Galerie KODL 210 mimořádných uměleckých děl. Vyvolávací částka 98 miliónů byla navýšena téměř na 280 milionů. Poprvé v historii České republiky se prodalo sto procent položek. Aukci dominovaly kresby Františka Kupky a obrazy z významné Borovičkovy sbírky. Nejdražší vydraženou položkou se stal soubor 106 Kupkových kreseb „Člověk a země“ za 51 120 000 Kč.

Mezi vydraženými obrazy byl například i obraz od Pasty Onera Backstage, který byl vydražen za 380 000 Kč bez aukční přirážky nebo obraz Vodník od Josefa Lady, na kterého se mimochodem můžete na Portu Gallery brzy těšit.

Jednokorunová bankovka se vydražila za 1 250 000 Kč

Slovenská bankovka z roku 1945 se tento pátek prodala za opravdu pěknou cenu 1 250 000 Kč. Jedná se o jediný dochovaný exemplář tohoto slovenského platidla z konce 2. světové války. Konečná cena je navíc více než dvanáctinásobek vyvolávací ceny. Aukční společnost Bankovky.com zvolila jako začínající cenu 100 tisíc Kč. Jediný na světě známý kus této státovky, která byla vydaná Slovenským štátem na konci 2. světové války a nikdy se nedostala do oběhu, se tak dostal do rukou sběratele.

Z našeho blogu

Švýcarský hodinářský průmysl

Dopadu pandemie se nevyhnul ani švýcarský hodinářský průmysl, zároveň to byl ale impulz k mnoha potřebným změnám. Nejvíce zasažený byl prodej, který výrazně poklesl z důvodu snížení počtu cestujících a zvýšeného zájmu o online nakupování, na které nebyl švýcarský trh zcela připraven.

Co nás čeká do konce roku na Portu Gallery

Do konce roku nás čekají poslední dva investiční úpisy. Už ve čtvrtek 2. 12. jsme si připravili úpis drahých kamenů. Konkrétně lot 106 kusů modrých a růžových safírů. Posledním úpisem toho roku bude umění, a to ve čtvrtek 9. 12. dva nádherné obrazy od světoznáméno českého malíře Zdeňka Buriana.

Tím uzavřeme rok 2021. Na první investiční příležitost v roce 2022 se můžete těšit ve čtrvtek 13. 1. 2022.

Lot 106 kusů modrých a růžových safírů

Začátek úpisu: 2. 12. 2021 v 18:00
Cílová částka:  2 660 000 Kč

Portu Gallery Vám představuje v pořadí již čtvrtý úpis vzácných a velmi žádaných modrých safírů, tentokrát obohacený také o růžové exempláře. Lot obsahuje 106 kusů, jeho celková váha činí 132,22 karátů. Každý kámen z nabízeného lotu je přitom opatřen certifikátem o identifikaci drahého kamene (T.G.L.). Využijte unikátní příležitosti a diverzifikujte Vaše portfolia investováním do výjimečného aktiva s potenciálem dlouhodobého růstu ceny.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Kouzlo tichého bohatství

V jednom z nedávných článků jsme představovali hnutí FIRE, jenž usiluje o finanční nezávislost v co nejnižším věku.