Search
Close this search box.

Portu opět na stupních vítězů Zlaté koruny

Fintech roku 2023 Zlatá koruna

Obhajoba triumfu je vždy složitý úkol, kterého jsme se ale nezalekli. V soutěži Zlatá koruna v kategorii FinTech se nám podařilo již po čtvrté stanout na stupních vítězů. V letošním roce jsme opět obsadili zlatou příčku a stali se nejlepším FinTechem pro rok 2023.

Po loňském úspěchu jsme měli přes 140 tisíc uživatelů, kterým jsme spravovali přibližně 10 miliard korun. I přes složité období se nám daří k pasivnímu investování přivádět stále nové lidi, což je pro nás veliký úspěch. Dnes máme přes 200 tisíc uživatelů a přes 20 miliard korun pod správou v České republice, na Slovensku a v Polsku.

Jakýkoliv úspěch v soutěži je samozřejmě skvělý. Je to důkaz toho, že naši práci děláme dobře a navíc významná motivace pro celý Portu tým, který táhne za jeden provaz a celou platformu tak posouvá dál. Nejdůležitější zlaté medaile se ale snažíme sbírat každý den od našich klientů. Spokojení klienti jsou totiž základem našeho úspěchu.

Radim Krejčí, zakladatel Portu

Poslední rok byl pro nás jízdou, událo se toho opravdu dost. Spustili jsme Portu Crypto a Odpovědná portfolia, vstoupili na polský trh. Mimo to jsme otevřeli možnost investovat do jednotlivých světových akcií těch nejúspěšnějších firem, nebo také do akcií českých společností. Během toho všeho jsme stihli oslavit páté narozeniny, už teď se těšíme, co přinese další pětiletka.

Nebyl to lehký rok, museli jsme spolu s vámi, našimi uživateli, čelit výkyvům na trzích a ekonomické nejistotě. Vše jsme ale společně ustáli, i těžší období zkrátka k dlouhodobému investování neodmyslitelně patří a je třeba s nimi počítat. Historie ovšem vždy ukázala, že je důležité vytrvat a držet se svého dlouhodobého plánu, situace se vždy obrátí k lepšímu – což ostatně můžeme sledovat také nyní.

I přes neustálý vývoj a představování nových možností se držíme myšlenky demokratizace investování, aby měl kdokoliv příležitost odpovědně spravovat své finance a připravit se tak na budoucnost. Také proto je pro nás jedním z klíčových témat příprava na nově schválený dlouhodobý investiční produkt, který může výrazně pomoci k udržitelnosti důchodového systému a usnadnit tak českým občanům zajistit se na stáří.

S Portu jsme ušli kus cesty a nechali za sebou práci, která je vidět. Produktově máme skvěle podchycený základ, ke kterému nyní můžeme doskládávat komplexnější řešení a posouvat opět Portu o laťku výš. Inovace a zlepšování v oblasti investic je náš motor od samotného začátku.

Martin Luňáček, výkonný ředitel Portu

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

5 mýtů o investičním trhu

Svět investic je obklopen mnoha mýty, které negativně ovlivňují názor investorů, a je tedy na

Utrácíte moc peněz za jídlo?

Držení rodinného rozpočtu na uzdě se pro mnohé zdá jako nadlidský úkon. Existuje však mnoho způsobů, jak se

Investorka Zuzana

Rozhovor s investorkou Zuzanou

Zuzana se po dynamické roli projektové manažerky v současnosti naplno věnuje svým dětem, se kterými je na mateřské