Search
Close this search box.

Portu spouští investování do trendů a tematických strategií

Portu, revoluční investiční platforma od WOOD & Company, spustilo necelý rok od zahájení ostrého provozu rozšíření služby umožňující investorům skládat vlastní strategie a investovat tematicky. Stalo se tak první plně automatizovanou investiční službou umožňující transparentně investovat do témat a trendů, které odpovídají lidským cílům, hodnotám i přesvědčení.

Nově tak mohou klienti investovat také do diverzifikovaných tematických strategií podle toho, čemu věří nejvíce – například do technologických oborů, sociálně odpovědných firem, biotechnologií, zdravotnictví, rozvojových trhů, nebo třeba do zlata. Začít mohou také úplně od začátku a celou strategii si poskládat a nastavit sami. Vybírat mohou z nabídky 30 pečlivě vybraných instrumentů odborníky z WOOD & Company.

Novou službou Portu odpovídá na často žádanou možnost uživatelů zasahovat do investiční strategie a investovat dle vlastního přesvědčení. Rozšířením stávající nabídky portfolií na míru o možnost investovat tematicky nebo zcela podle sebe Portu současně oslovuje širší skupinu lidí, kterým může nyní nabídnout hned několik forem efektivního a nízkonákladového investování na světovém akciovém a dluhopisovém trhu.

I nadále se Portu drží své filozofie vytvářet jednoduché a současně chytré služby dostupné každému. K vytvoření své první tematické strategie stačí stávajícím klientům doslova jen dvě kliknutí. Stačí, aby si ve své aplikaci Portu dole zvolili jednu z 12 aktuálně nabízených strategií, klikli na založit a potvrdili nastavení.

Kdo má zájem začít i vlastním výběrem instrumentů do strategie, je mu k dispozici nabídka 30 instrumentů, u kterých vždy najde popis, zaměření, historický vývoj i například informaci o rizikovosti. Jako v e-shopu je může přidávat do svého výběru a v následujícím kroku určovat i jejich zastoupení ve své investiční strategii. Zapnout pak může i zajištění měnového rizika nebo automatickou rebalanci. Přehledně a transparentně vidí, do čeho bude vkládat své peníze, i jaký konečný poplatek zaplatí.

Do našeho života se promítají nejrůznější technologické, demografické, a jiné trendy, které radikálním způsobem mění svět kolem nás. My těchto příležitostí chceme využít ve prospěch našich klientů, přičemž se stále držíme naší filozofie nízkonákladového investování,“ komentuje vznik nové služby Radim Krejčí, zakladatel a CEO Portu.

Pro stávající portfolia na míru se nic nemění, nové Portu strategie mají 3 cenové plány uzpůsobené různým potřebám klientů. Vzájemně se plány liší v počtu strategií, které může jeden investor mít, v počtu instrumentů v nich ale i v tom, kolikrát může investor za rok své investice změnit.

Přinášíme na český trh další inovativní službu, která je levná a efektivní. Věříme, že nízké poplatky jsou klíčem k vyššímu čistému výnosu pro investora, takže držíme náklady pod kontrolou a snažíme se odstranit všechny zbytečné náklady spojené jak s tradingem, tak s distribucí. A budeme v tom pokračovat, budeme vytvářet další poctivé investiční služby, které v Česku nemají obdoby,“ uzavírá Radim Krejčí

Stejně jako doposud platí, že investovat lze již od 1 000 korun, jednorázově i pravidelně – ať už měsíčně nebo třeba každý týden. Všem stávajícím i novým investorům je Portu k dispozici jak na telefonu, mailu nebo online chatu pro případné dotazy i pomoc s nastavením strategie.

———————————

Portfolio od Portu nebo raději vlastní strategii?

Tematické investování je vhodné pro investory, kteří mají dostatek znalostí a zkušeností. Začátečníkům nebo investorům, kteří se nechtějí o nic starat, doporučujeme začít s našimi portfolii na míru – o investici se totiž kompletně stará Portu. Pokud si věříte nebo chcete investovat více podle sebe, můžete využít tematické strategie. Každopádně ať už začnete s Portu portfoliem na míru nebo Portu strategií, později můžete přidávat další portfolia a strategie a různě je kombinovat. Celkem můžete mít až 10 Portu portfolií s různým investičním profilem, cílem i časovým horizontem, a až neomezeně vlastních Portu strategií.

———————————-

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

  • Článek není investičním doporučením
  • Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
  • Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové
  • Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích
  • Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný nebo zda je pro vás dostupné tématické investování? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

šťastná holka

Lze za peníze koupit štěstí?

„Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné,“ zní jeden z nesmrtelných citátů slavného německého

Portu Rychlovka - Díl 27

Portu Rychlovka – Díl 27

Další přehled aktuálních informací a událostí z trhů přináší Radim Krejčí. Jako hosta si tentokrát

stocks investing

Jak fungují indexové fondy?

Spousta lidí se investování vyhýbá. Ze strachu. Průzkum společnosti Ally Invest ukázal, že 65 % dospělých tvrdí, že