Search
Close this search box.

Portu umožňuje investice právnickým osobám

Nízkonákladové investování pro firmy? S Portu to není problém! Dlouho očekávaná možnost založit investiční účet pro právnické osoby je tu. Firemní peníze již nemusí ztrácet na hodnotě na běžných účtech, zhodnotit je může první automatizovaná investiční platforma na českém internetu.

„Již v přípravné fázi projektu nás oslovovalo několik právnických osob s dotazy, zda bude investování na Portu umožněno i jim. Jelikož ověřování právnických osob je složitější než u fyzických osob, nejdříve jsme s touto variantou nepracovali vůbec. Nicméně velký zájem ze strany právnických osob nás přesvědčil, že bychom měli najít cestu, jak jim investování umožnit,“ popisuje důvody zprovoznění registrace pro právnické osoby zakladatel projektu Radim Krejčí.

Založený účet u Portu pro právnické osoby se nebude výrazně lišit od těch pro osoby fyzické. Přehledné shrnutí investic, zobrazení detailu portfolia i možnost jednoduše provádět vklady a výběry bude stejná. Nad rámec standardního účtu však bude mít právnická osoba možnost mít několik oprávněných osob, které mohou spravovat účet.

„Kvůli právním záležitostem je registrace a ověření právnických osob o trochu složitější než u osob fyzických. S každým typem společnosti a vlastnické struktury je potřeba pracovat individuálně a tak jsme se rozhodli registrační proces pro firmy v současné době provádět fyzicky, při osobním setkání. Během schůzky také rádi celé investování s Portu představíme a zodpovíme případné dotazy,“ vysvětluje postup registrace provozní manažer Martin Jaroš.

V případě zájmů o registraci právnické osoby stačí kontaktovat zákaznickou podporu buď prostřednictvím online chatu, na emailu info@portu.cz nebo na telefonu 222 096 666. Tam dostanete veškeré informace, jak v případě právnických osob pokračovat.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Divoká devadesátá

Proč jsou dnes automobily z 90. let stále oblíbenější? A na jaké z nich vzpomínáte

Kolik vyděláte s Portu?

Tato otázka vás určitě všechny velmi zajímá. My bychom vám rádi řekli, o kolik bohatší budete za x

Portu Vánoční soutěž

Vánoční soutěž Portu

Perníčky, kam se podíváš. Vůně vánočních perníčků vykouzlí úsměv na tváři každému z nás. Kdy se plánujete pustit