Search
Close this search box.

Portu zavádí společnou peněženku pro všechny své platformy

Portu peněženka

S koncem léta si Portu pro své klienty připravilo novinku, kterou si klade za cíl ještě více uživatelsky zjednodušit a zpříjemnit proces investování. Řeč je o společné peněžence, která navzájem propojuje všechny platformy spadající pod Portu. O jednotlivých vylepšeních, která na klienty čekají, jsme se rozhodli detailněji rozepsat.

V Portu chceme být lidem partnerem pro všechny jejich investice. Budujeme proto postupně celou rodinu investičních produktů, které umožní každému složit si základ svého dlouhodobého portfolia, ale i jej doplnit například o zajímavé alternativní investice. Kromě vylepšování našich jednotlivých platforem Portu, Portu Gallery a OpPORTUnity pracujeme také na jejich vzájemném propojování – a právě toho se týká naše poslední novinka: společná peněženka Portu.

Na Portu se v posledních dnech změnily webové stránky a v rámci postupného přechodu na nový design nyní naleznou investoři ve svém rozhraní i upravenou navigační lištu obsahující peněženku Portu. Její stav vidí každý po přihlášení vpravo nahoře po najetí nebo kliknutí na ikonu menu (hamburger, 3 vodorovné čárky).

Jak funguje peněženka na Portu?

Peněženka umožňuje připravit si v Portu peníze na budoucí investice. Je sdílená pro platformy Portu, Portu Gallery a OpPORTUnity. Peněženka může mít korunové a eurové zůstatky. Vkládat do ní můžete koruny a eura zasláním peněz na patřičný korunový nebo eurový účet Portu a uvedením variabilního symbolu peněženky. Variabilní symbol má každý klient pro svou korunovou i eurovou peněženku stejný a nalezne jej na stránce s vkladem peněz.

Jakmile jsou peníze v peněžence, lze je převést do jednotlivých portfolií a strategií na portu.cz nebo provést investice na Portu Gallery nebo OpPORTUnity. Vše se zadává v sekci Transakce a peníze kliknutím na Vybrat/Převést.

Portu peněženka

Na co si dát u převodů pozor?

Pokud převádíte peníze v jedné měně do investice v jiné měně, musí dojít k měnové konverzi. Při převodech do portfolií nebo strategií, které vyžadují měnovou konverzi, dojde k zainvestování během dvou Obchodních cyklů. Proto je vždy lepší do portfolií a strategií vkládat peníze v měně, ve které jsou vedeny –⁠ a to jak z banky, tak z Portu peněženky.

Výběr z peněženky můžete provést jen na ověřený bankovní účet – tedy takový, ze kterého jste již dříve zaslali do Portu nějaký vklad.

Zapomenutý variabilní symbol? Už není problém!

Další novinkou, která lidem zjednoduší práci s Portu a odbourá manuální, často zdlouhavé dohledávání vkladů, je automatický přípis neoznačených vkladů do peněženky.
Nově se každý vklad zaslaný bez variabilního symbolu automaticky připíše do peněženky Portu klienta, z jehož účtu přišla.
Nebude již tedy potřeba po emailech nebo telefonech řešit, kam byl zaslaný vklad zamýšlen k připsání. Peníze bude mít investor připravené v peněžence a sám si je v rámci Portu umístí do portfolia, strategie nebo využije pro investice na Portu Gallery nebo OpPORTUnity.

Rychlé přecházení mezi platformami Portu

Nově je také možné se z jedné platformy rychle přesunout na jinou pomocí přepínání účtů s funkcí jednotného přihlašování (SSO). Na jeden klik se tak uživatel dostane z prostředí Portu například na Gallery a může zkontrolovat své investice tam. Tuto možnost najde každý po přihlášení vpravo nahoře hned vedle menu.

Pevně věříme, že se změnami, na kterých jsme týdny usilovně pracovaly, budete nadmíru spokojeni a investování s Portu vám ještě více usnadní. Na vaší spokojenosti nám záleží nejvíce.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Trendy, které urychlil COVID-19

Pandemie koronaviru Covid-19 má fatální následky na ekonomikách po celém světě. Spousta oborů jako hotelnictví,

peníze a sebevědomí

Makléř – 10. díl: Na tahu

Mladý makléř Ondra přežil první velkou vlnu propouštění ve firmě a namočil se do pochybného projektu E. Ten

Kouzlo tichého bohatství

V jednom z nedávných článků jsme představovali hnutí FIRE, jenž usiluje o finanční nezávislost v co nejnižším věku.

Den otevřené garáže do třetice…

… ale ne naposled! V sobotu 20. května se konal již třetí Den otevřené garáže Portu Gallery v Litoměřicích, kde je pečováno o sbírku automobilů Portu Gallery.