Portu zrychluje přípis vkladů! Peníze můžete zasílat i do FIO

Peníze na vašem účtu Portu už do 5 minut po odeslání! Takový je náš nový standard připisování vkladů – investoři již nemusí čekat do druhého dne. Umožní to výměna primární banky. Nově má Portu sběrný účet také u FIO a klienti mohou pro rychlejší připsání zasílat vklady tam. 

Už ne dny, ale minuty. „Po odeslání vkladu chce vidět člověk peníze na Portu co nejdříve. Napojení na účet u korporátní banky Citi nás v tomto ohledu dlouhodobě brzdilo. Nyní jsme rádi, že díky úspěnému napojení systémů Portu na nově zřízený účet u FIO, uvidí lidé využívající okamžité platby své peníze v řádu jednotek minut,“ představuje novinku produktový manažer Portu, Martin Luňáček.

Výměna bankovního účtu a technicky pokročilejší automatizovaná komunikace umožňuje připisovat vklady do portfolií a strategií každých 5 minut, 24/7 včetně víkendů, svátků. Doba mezi připsáním peněz na účet Portu a jejich zobrazením v aplikaci se tak výrazně zrychlila. Vzhledem k tomu, že FIO banka je navíc součástí skupiny těch bank (seznam všech níže), které podporují okamžité platby, může být celý proces vkladu do Portu hotov během několika minut, bez ohledu na denní dobu. Stále však platí, že dobu trvání mezibankovního převodu Portu nedokáže nijak ovlivnit.

Rychlejší přípis? Upravte si trvalé příkazy a platební instrukce

Chcete-li zrychlený přípis vkladů pocítit i vy, upravte si, prosíme, nastavení vašich platebních instrukcí a trvalých příkazů. Jak na to?

  1. Otevřete vaše online nebo mobilní bankovnictví
  2. Vyhledejte trvalé příkazy na Portu nebo uložený účet Portu
  3. Upravte u nich číslo na 76788295 / 2010 (variabilní symboly zůstávají stejné)
  4. Uložte změny a máte hotovo!

„Denně někdy zpracováváme i více jak 1 000 příchozích plateb, obzvlášť se začátkem každého nového měsíce počty denních vkladů rostou, jelikož lidé často nastavují trvalé příkazy na první dny měsíce. Ať už ale lidé investují jednorázově nebo – jako přibližně 80 % našich klientů – pravidelně, mohou si nyní přenastavit platební příkazy a vklady zasílat do FIO, aby je v Portu viděli rychleji,“ doplňuje Luňáček

Původní účet u Citi však nerušíme. I nadále bude tento účet fungovat pro vklady peněz stejně, jako doposud. Kdo tedy na přípis nespěchá, měnit nic nemusí. 

_________________

Nové číslo účtu Portu u FIO pro vklady: 76788295 / 2010

IBAN: CZ27 2010 0000 0000 7678 8295

BIC (SWIFT): FIOBCZPP

_________________

#TipPortu Chcete si číslo účtu lépe pamatovat, nebo si být jisti, že jej napíšete správně? Máme pro vás pomůcku: stačí si pamatovat, že číslo účtu vždy zjistíte, když na telefonní číselné klávesnici vyťukáte PORTUCZK (jako byste psali SMS a každé písmeno bylo jen 1 stisk). 

Vklady a obchodní den

K zainvestování nových vkladů dochází jednou týdně, zpravidla ve středu (v případě změn dáváme vědět). Kdy tedy nejpozději zaslat peníze, aby došlo k jejich zainvestování při nejbližším obchodním dni? Časový limit je 8 hodin ráno v obchodní den. Do této doby musí být vklad připsán na účtu Portu, poté již zainvestování v daný den nelze garantovat. Máte-li tedy také účet u některé z bank podporující okamžité platby, můžete zainvestování stihnout i vkladem ve velmi brzkých (středečních) ranních hodinách. Nicméně chcete-li mít jistotu, že se mezibankovní převod nikde nezdrží, vklady posílejte spíše dříve.

* seznam bank v ČR podporujících okamžité platby: Air Bank, CREDITAS, Česká Spořitelna, ČSOB, Equa, KB, Moneta, PPF, Raiffeisenbank

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Více portfolií v jednom účtu Portu

Žhavou novinkou Portu je možnost přidávat další portfolia. Kromě základního portfolia, které si klienti vytvoří už v průběhu

Ikona jménem Alfa Romeo

Od začátku do krásných 50. let, aneb jaká Alfa Romeo by měla být základem slušné sbírky klasických automobilů?