Search
Close this search box.

Přednostního práva na úpis nových akcií Pilulky využilo 45 stávajících akcionářů. Zainvestovali téměř 50 mil. Kč

Pilulka SPO

Společnost Pilulka si jde pro nový kapitál a spustila sekundární emisi akcií, které se můžete zúčastnit i na naší platformě opPORTUnity. Ještě před začátkem veřejné emise mohli stávající akcionáři uplatnit přednostní právo na úpis nových akcií za cenu 450 Kč za akcii.

První kolo úpisu sekundární emise bylo z pohledu Pilulky úspěšné. Probíhalo ve dnech 23. 5 – 6. 6 a v tomto období přednostního práva využilo 45 stávajících akcionářů, kteří nakoupili 110 268 kusů akcií v hodnotě 49 620 600 Kč

Veřejná emise akcií odstartovala 8. června a potrvá do 22. června. Pilulka v ní nabídne až  389 732 kusů akcií v rozmezí 450 – 550 Kč za akcii. Kniha objednávek z druhého kola bude zveřejněna 15. června.

„Výsledek prvního kola nelze hodnotit jinak než jako velký úspěch. Stávající akcionáři jasně podpořili firmu a díky tomu má Pilulka již nyní dostatek hotovosti k uskutečnění svých plánů.  První kolo rozptýlilo obavy, které šířili někteří analytici, druhé kolo už je víceméně jen příležitostí pro investory dostat se na palubu lodi, která směřuje k zisku a pozitivnímu cash flow. Těšíme se na další vývoj této ambiciózní společnosti,“ uvádí Jan Sýkora, partner společnosti WOOD & Company.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

cryptocurrencies

#20 – Kryptoměny opět v kurzu

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události ze světa kryptoměn.

Je v rámci investování na důchod vhodnější nový DIP, nebo klasické DPS?

Zajistit si lepší stáří chce stále více Čechů. K tomu se snaží motivovat i stát a v rámci snahy zatraktivnit investování na důchod můžeme od nového roku využít tzv. Dlouhodobý investiční produkt (DIP), který se u nás v Portu těší velké oblibě. Je vhodnější investovat na důchod prostřednictvím Doplňkového penzijního spoření (DPS) nebo DIPu?