Search
Close this search box.

Překonej svůj strach s Portu

Žena překonala svůj strach

V Portu letos překonáváme své strachy. Ať už se to týká běžných věcí jako je strach ze zvířat či výšek, tak i třeba ze strachu z investování či rozhovoru o financích. Pokud i vy s nějakým strachem bojujete, teď je ten správný čas, zkusit ho překonat.

Proč jsme se rozhodli věnovat tomuto tématu?

Víme, že investování a celkově téma financí je pro mnohé neznámou nebo dokonce strašidelnou oblastí. Jsme však přesvědčeni, že správná edukace a přístup k investování může změnit život mnoha lidí a pomoci jim dosáhnout svých cílů.

Co však mají společného strach z investování se zcela běžným strachem, jakým je například obava z pavouků či výšek? Ve všech případech se jedná o projev emoce, která nám způsobuje nepříjemné pocity a může ovlivnit náš život. Vychází z iracionálních obav a úzkostí, kvůli kterým máme pocit, že je neumíme ovlivnit. Ať jde o jakýkoli strach či fobii, důležité je přistupovat k nim s porozuměním a trpělivostí.

žena přelézá ve výšce

Vhodným způsobem jak bojovat s takovým problémem je například postupné vystavování se faktorům, které ho způsobují. Například, pokud se obáváte pavouků, můžete se postupně učit tolerovat jejich přítomnost pomocí fotek. Pokud se bojíte výšek, můžete postupně stoupat do vyšších. Pokud se bojíte investování, můžete si postupně zjišťovat více a více informací o tomto tématu.

Pro začátek se hodí, když si vytvoříte dobrý přehled v příjmech a výdajích. Téměř zcela automatizovaně toho dosáhnete např. s aplikací Spendee (3 měsíce Premium účtu bez poplatků).

Ve všech případech je důležité mít pocit sebejistoty, bezpečí a také mít podporu a pochopení svého okolí. V Portu budeme rádi, když při vás v tomto procesu budeme moci stát a překonáme strach spolu s vámi. Věříme, že pokud si o svém strachu zjistíte dostatek informací, tak přijde moment kdy budete připraveni na první krok.

Těšíme se na společné překonávání strachu. 💚

A jaký by měl být první krok?

To zjistíte v našem novém podcastu s psychologem Radkem Ptáčkem. Popovídali jsme si o problematice strachů a fóbií a Radek nám dal na tato témata jeho odborný pohled.


Překonejte svůj strach

Překonej svůj strach #1 – Arachnofobie aneb strach z pavouků

Překonej svůj strach #2 – Acrofobie aneb strach z výšek

Překonej svůj strach #3 – Aquafobie aneb strach z vody

Překonej svůj strach #4 – Investujte bez obav

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

peníze

Co s penězi navíc?

Čas od času se vám na účtu objeví neobvyklý příjem. Vrácení záloh, třináctá výplata nebo

EURUSD

Parita eura a dolaru

Minulý týden (14.7.) se stalo něco, co jsme už 20 let neviděli. Hodnota dvou nejpoužívanějších

cryptonight

#16 – První prohra SEC?

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události ze světa kryptoměn

Je čas koupit Lancii?

Italská značka Lancia má velmi bohatou historii a vždy byla inovátorem, překvapujícím svět neotřelými technologickými řešeními. Proč zůstala