Search
Close this search box.

Proč zvážit rozšíření portfolia o alternativní investice? Podcast s Radkem Novákem

Alternativní investování

V novém podcastu jsme chtěli otevřít téma alternativních investic. Právě proto jsme si pozvali člena naší investiční komise Portu Gallery, Radka Nováka. Radek se ve světě alternativních investic, zejména filatelii, pohybuje již spousty let, a proto jsme se ho rozhodli vyzpovídat. Jak začít investovat do alternativ, jaká je historie, jak si vybrat ten správný předmět a jak se dívá na trendy a NFT?

Podcast si můžete poslechnout zde:

Radek Novák Portu Gallery

Radek Novák sbíral známky už od útlého věku v Humpolci, odkud pochází. Tuto ranou zálibu nicméně přerušilo dospívání a změna priorit, které zájem o filatelii oddálily. Ke sbírání a hlavně investování do alternativních investic se vrátil až ve věku kolem 25 let. Začátek byl ovšem složitý, protože na českém trhu byly velice těžko dohledatelné informace, ze kterých by se dalo uceleně vzdělávat. Začal se tedy vzdělávat na vlastní triko a shromažďovat informace, které následně přetavil do své vlastní knihy těšící se velké oblibě.

Radek Novák Portu Gallery

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investice do whisky – má smysl?

Ceny whisky se v posledních letech šplhají do nebeských výšek, jelikož stále více lidí rádo popíjí tento alkoholický

Přichází zlatá éra diverzifikace?

Uplynulá dekáda nechala zapomenout na většinu strategických investičních pouček, ne-li na všechny. Jiná doba, shodují se optimisté i