Startuje kontinuální obchodování na trhu START. Končí obchodování s loty, akcie lze nakupovat po kusech

Kontinuální obchodování na pražské burze

Zajímáte se o podnikání nadějných českých firem obchodovaných na trhu START pražské burzy a chtěli byste se podílet na jejich příběhu? Investování do společností jako je Pilulka nebo Fixed se stává zase o krok přístupnější. Trh START totiž 1. září přechází z aukčního na kontinuální režim obchodování. Nově také bude možné obchodovat akcie po 1 kuse, systém lotů se ruší.

Platforma opPORTUnity nabízí investorům nevšední investiční příležitosti, v minulosti jste tak mohli investovat do akcií společností Pilulka, FIXED, Coloseum a Hardwario již během primárního úpisu (tzv. IPO). Po jejich úpisu se akcie obchodovaly na sekundárním trhu v rámci aukčního režimu, pouze 1x denně. 

To se 1. 9. změní, trh START nově přechází na kontinuální režim obchodování, tedy na stejný systém, který využívá i PRIME market BCPP, na kterém se obchodují akcie velkých společností jako ČEZ, Komerční banka a další. S touto změnou se pojí také zrušení systému lotů. Snižuje se tak minimální částka pro vstup na tento, z hlediska objemu nejmenší, trh pražské burzy, akcie všech společností na trhu START se budou obchodovat po 1 kuse.

Pro investory na opPORTUnity se zjednodušuje a zrychluje obchodování s akciemi v naší nabídce. Pokud se zadaný pokyn potká s protipokynem, dojde k okamžité realizaci. Nebude tak nutné čekat na aukci, která dříve probíhala pouze 1x denně. Stav svých zadaných pokynů uvidíte jako doposud na stránce Pokyny.

Všechny tyto změny mají za cíl přilákat na trh START nové investory a zvýšit likviditu jednotlivých titulů. Dá se nicméně předpokládat, že likvidata (tzn. objem zadaných objednávek) bude výrazně nižší, než je na hlavním trhu pražské burzy. 

Na platformě opPORTUnity nabízíme v současnosti akcie Pilulky, FIXED, Colosea a Hardwaria. Tuto nabídku budeme na základě zájmu investorů dále rozšiřovat o vybrané akcie pražské burzy. Aktuální nabídku akcií naleznete na stránce investiční příležitosti Akcie na pražské burze.

Obchodování s akciemi na platformě opPORTUnity, kde investoři zadávají limitní pokyny na konkrétní akcie, se liší od služby vlastní strategie na platformě Portu, kde si můžete vytvořit strategii složenou z kombinace ETF i jednotlivých akcií a automatizovaně do nich investovat s využitím frakčních akcií. Již nyní si můžete přidat akcie z PRIME trhu BCPP do vlastní strategie na platformě Portu.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

futures kontrakty

Jak fungují futures kontrakty?

S pojmem futures kontrakty se především díky Bitcoinu setkáváme častěji než kdy dříve. Rozhodnutí skupiny

Trendy, které urychlil COVID-19

Pandemie koronaviru Covid-19 má fatální následky na ekonomikách po celém světě. Spousta oborů jako hotelnictví,

stock split

Jak funguje dělení akcií?

Dělení akcií, v angličtině označované jako Stock Split, je přesně to, co si pod tímto

The Most Classic 2022

Úspěch na mosteckém autodromu

V sobotu 8. října se na mosteckém autodromu konalo přitažlivé zavírání sezony klasických automobilů. V rámci akce The Most Classic