Search
Close this search box.

Tipy, jak si zlepšit povědomí o financích a zapracovat na osobním růstu #2

blogging on laptop

V rámci našeho miniseriálu věnovaném tipům pro váš osobní růst a zlepšení povědomí o financích přinášíme další skupinu zdrojů, ze které lze čerpat – blogy. Blogy představují jakési webové zápisníky, které zahrnují poměrně široké spektrum obsahu. Na rozdíl od knih se dají pravidelně aktualizovat, proto v nich častěji najdeme konkrétnější informace oproti spíše obecněji zaměřeným knihám. Níže jsme pro vás sepsali několik tipů na blogy, které se vyplatí sledovat, pokud si chcete rozšířit obzory ve světě osobních financí.

Rozbité prasátko

V poměrně obsáhlých článcích se snaží Jakub Dvořák, autor blogu, čtenářům vštípit, jak se s penězi naučit pracovat a dosáhnout finanční nezávislosti – jak hospodařit, více vydělávat a příjmy potom chytře investovat. Mimo blog spravuje Jakub také podcastový kanál Rozbité prasátko u mikrofonu. Nové epizody s tematikou osobního rozvoje vycházejí dvakrát do měsíce.

Finanční vzdělávání

Finanční vzdělávání je společný projekt různých finančních asociací zastřešeny Českou bankovní asociací. Najdeme v něm vodítko k tomu, jak se ve svých financí vyznat a jak se s nimi naučit hospodařit během různých životních etap. Skvělou vychytávkou je přehledný slovníček základních pojmů, které by měl znát každý, kdo chce o své finance pečovat.

Investování pro holky

Možná si říkáte, že finance a investování je především doména mužů. Ano, muži mají v oboru sice převahu, Eva Řeháková z blogu Investování pro holky se však snaží odvětví přiblížit i jejich drahým polovičkám, a to z pohledu ženy investorky. Kromě článků zveřejňuje také webináře, k dispozici ke stažení je i vlastní autorčin e-book se čtivým návodem, jak si vybudovat pasivní příjem.

Investing Simple

Pro angličtinu ovládající jedince doporučujeme blog Investing Simple Američana Ryana Scribnera. V něm (také v podcastu a YT videích) čtenářům a posluchačům poskytuje různé zdroje, tipy a metody v oblasti finančního vzdělávaní, které nejen začátečníkům pomohou investovaní jako takové pochopit a zajistit si finanční budoucnost.

V neposlední řadě také doporučujeme pročíst další články na našem blogu Portu, kde se zaměřujeme nejen na trendy a náměty v oblasti investování, aktuální vývoj na trzích či různé analýzy. Najdete tam také seriál Investiční akademie pro začínající investory a další lifestylové články z oblastí osobních financí.

V závěrečném třetím díle se můžete těšit na inspirativní podcasty.

Další články:

Díl 1 – Blogy
Díl 3 – Podcasty

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

cryptocurrencies

#13 – Pizza za 6 miliard

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události

bitcoin-etf-crypto-nl

#5 – Nahoru a dolu

Vítejte u čtení dalšího Crypto newsletteru. Přinášíme vám shrnutí toho nejdůležitějšího, co se za poslední týdny dělo ve

Jindřich Halabala a jeho nadčasový design

Jindřich Halabala sehrál velmi důležitou úlohu při formování moderní bytové kultury v Československu. Nepochybně patřil k nejzajímavějším osobnostem