Search
Close this search box.

Třetí čtvrtletí ve oblasti Fintechu – stejný počet dealů, ale v menších objemech

Po nedávném článku o financování fintechu ve druhém čtvrtletí se díky CB Insights můžeme podívat na nejnovější zprávu ze čtvrtletí třetího.

Při pohledu na fintechové unicorns ve třetím čtvrtletí najdeme vše v podobném stavu, jako na konci Q2. Čínský Lufax si dále drží náskok jako společnost s nejvyšší hodnotou a většinu unicorns nadále tvoří severoamerické společnosti. Objevil se jeden nový jednorožec, Coinbase, a ze seznamu vypadla společnost Prosper, jejíž hodnota se propadla na 800 milionů dolarů. Coinbase je internetová platforma, která umožňuje nákup a prodej kryptoměn. Je dostupná i uživatelům v České republice. Coinbase podpořili investoři částkou 100 milionů dolarů.

Celkově v objemu investovaných peněz nedošlo k prolomení žádných rekordů, od minulého čtvrtletí došlo k poklesu na většině sledovaných kontinentech. Nárůstu se dočkalo pouze Spojené království, které tvoří 8 z 10 největších investic za čtvrtletí, Evropu však nad úroveň minulého čtvrtletí nedostalo.

I přes celosvětový pokles ve výši investic se dá očekávat, že rok 2017 bude pro fintechové startupy rekordně úspěšný. Když se například podíváme na graf investic v Indii, který v minulém článku vypadal naprosto směšně s obrovským nárůstem ve druhém čtvrtletí, můžeme si všimnout, že objem investic sice klesnul, ale pořád se drží vysoko nad Q1 a rokem 2016:

Asie celkově zaznamenala ze všech sledovaných kontinentů největší pokles:

Pokles v Evropě a Spojených státech byl ve srovnání s Asií prakticky zanedbatelný:

Všimněte si však, že i přes nižší částky byl na obou kontinentech počet investic ve třetím čtvrtletí vyšší, což značí světle modrá čára s popiskem “Deals”. Třetí čtvrtletí se tak může zdát trošku slabší, pořád má však fintech nakročeno na nejúspěšnější rok.

Ilustrační obrázek k článku poskytl Unsplash.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Závodní sláva i elegance

Alfa Romeo má vždycky svůj vlastní charakter, určité těžko uchopitelné kouzlo, které jí ovšem zřetelně

pasivni-investovani-uvodka

Je pasivní investování za zenitem?

“Žádný investor přece nebude chtít dosáhnout pouze průměrného výnosu”, tak komentovali manažeři aktivně spravovaných fondů