Trh se dal do pohybu, Porsche 911 Clubsport se 40% bonusem!

Zatímco je naše Porsche 911 Carrera Club Sport stále v úpisu a stále tak máte možnost přidat se k investorů, který jej již vlastní, trh s klasickými automobily nestojí, naopak se rozjíždí „díky“ krizi do nečekaných obrátek.

Příkladem je další kousek z těchto raritních Clubsportů, který byl právě vydražen v britské online aukci Collecting Cars. Jednalo se navíc o vůz s pravostranným řízením, které kvůli menšímu trhu bývají v průměru o zhruba 15 procent levnější než žádanější levostranné vozy, jako je právě náš upisovaný vůz! Další výhodou upisovaného vozu je jeho barevné provedení, zatímco většina vozů byla vyrobena v bílém provedení s červenými nápisy, jako byl právě vůz v aukci, červené provedení bylo velmi vzácné, u takto raritního modelu téměř ojedinělé. A ani svým nájezdem nebyl britský vůz příliš výjimečný a má stejně jako vůz v Portu Gallery najeto přes 100.000 km.

Takže nyní to nejzajímavější a to samotný výsledek. Vůz byl v aukci prodán za 164.000 GBP, tedy za zhruba 5.090.000 CZK, zatímco vůz v Portu Gallery je stále možné až do 15. 6. upsat za ocenění 3.590.000 CZK, tedy o jeden a půl milionu korun levněji a to ani nepočítáme s rozdílem hodnot mezi levostranným a pravostranným řízením. Pokud by se ihned po ukončení úpisu podařilo prodat vůz za tutéž cenu, znamenalo by to pro investora zisk přes 40 % během několika málo týdnů!

Už máte svůj investiční podíl v našem Porsche 911 Clubsport? Investovat můžete zde.

___________________________________________________________

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

– Článek není investičním doporučením
– Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
– Investice do sběratelských předmětů jsou vždy rizikové
– Portu negarantuje dosažení výnosů z investice do sběratelských předmětů
– Nejste si jistí, zda je pro vás investování na Portu Gallery vhodné? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investovat v Americe, nebo Evropě?

Legendární Warren Buffett měl na letošním on-line setkání akcionářů své Berkshire Hathaway pro investory prostý

Vývoj trhu s klasickými vozy

Trh s klasickými automobily je dynamické, komplexní a v neposlední řadě dost složité prostředí. Navíc ovlivňované celou řadou

inflation economy

Jak se vypořádat s inflací?

Inflace v posledních několika měsících vzrostla, v červenci dokonce dosáhla jedné z nejvyšších úrovní za uplynulých deset let.