Tržní hodnota kryptoměn v 1. pololetí stoupla o 48 %

Celková tržní hodnota kryptoměn v 1. pololetí stoupla o 48 % na 1,17 bilionu dolarů. Může za to zejména fakt, že se investorům vrátil rizikový apetit.

Údaje o růstu tržní hodnoty kryptoměn přinesla v analýze největší kryptoměnová burza Binance. Zájem investorů o kryptoměny výrazně vzrostl navzrody tomu, že stále přetrvává nejistota ohledně světové ekonomiky a plánovaných regulací v oblasti digitálních aktiv. Neodradily je ani problémy dvou velkých kryptoburz Binance a Coinbase, které v USA čelí žalobě.

Bitcoinu se letos daří, probouzí se také altcoiny

Tržní hodnota bitcoinu se letos zvýšila o 88 % a momentálně se drží na 580 miliardách USD. Ostatní kryptoměny, které jsou z hlediska kapitalizace menší (altcoiny) za Bitcoinem v tomto roce zaostávají . To se však v předchozím měsíci změnilo.

Za předchozí měsíc 82 % altcoinů svým výkonem překonalo Bitcoin. To značí, že se investorům a spekulantům opět vrátil rizikový apetit.

Proč se kryptoměnám daří?

Kryptoměnový trh do velké míry těžil ze zájmu o vytvoření bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF). Americký regulátor SEC minulý týden přijal na posouzení žádosti od šesti významných firem.

Oproti předcházejícím neschváleným žádostem zejména od kryptoměnových firem jde o posun ke zvučným globálním správcům aktiv, mezi kterými jsou BlackRock, Fidelity, VanEck, WisdomTree či Invesco.

Do kryptoměn můžete investovat i s Portu

Možnost investování do kryptoměn přinášíme i my prostřednictvím Portu Crypto a to už od 500 korun. S Portu si vaši Crypto investici poskládáte sami, a to buď z jednotlivých kryptoměn nebo z kryptoměnových košů. Investic můžete mít samozřejmě více.

Za správu své investice zaplatíte pouze 1 % ročně, a to bez ohledu na počet provedených obchodů. Poplatek navíc můžete snížit až na 0,6 %, pokud si délku investování zafixujete na 15 let.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,5 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

peníze a sebevědomí

Peníze a sebevědomí

Blogera, který vystupuje pod přezdívkou Mr. Money Mustache (MMM), jsme již představovali. V tomto příspěvku se

6 nejčastějších otázek o Portu

Za dobu existence Portu jsme odpověděli na tisíce klientských otázek. Každý den dostaneme desítky dotazů jak telefonicky, tak