Search
Close this search box.

Tržní hodnota kryptoměn v 1. pololetí stoupla o 48 %

Celková tržní hodnota kryptoměn v 1. pololetí stoupla o 48 % na 1,17 bilionu dolarů. Může za to zejména fakt, že se investorům vrátil rizikový apetit.

Údaje o růstu tržní hodnoty kryptoměn přinesla v analýze největší kryptoměnová burza Binance. Zájem investorů o kryptoměny výrazně vzrostl navzrody tomu, že stále přetrvává nejistota ohledně světové ekonomiky a plánovaných regulací v oblasti digitálních aktiv. Neodradily je ani problémy dvou velkých kryptoburz Binance a Coinbase, které v USA čelí žalobě.

Bitcoinu se letos daří, probouzí se také altcoiny

Tržní hodnota bitcoinu se letos zvýšila o 88 % a momentálně se drží na 580 miliardách USD. Ostatní kryptoměny, které jsou z hlediska kapitalizace menší (altcoiny) za Bitcoinem v tomto roce zaostávají . To se však v předchozím měsíci změnilo.

Za předchozí měsíc 82 % altcoinů svým výkonem překonalo Bitcoin. To značí, že se investorům a spekulantům opět vrátil rizikový apetit.

Proč se kryptoměnám daří?

Kryptoměnový trh do velké míry těžil ze zájmu o vytvoření bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF). Americký regulátor SEC minulý týden přijal na posouzení žádosti od šesti významných firem.

Oproti předcházejícím neschváleným žádostem zejména od kryptoměnových firem jde o posun ke zvučným globálním správcům aktiv, mezi kterými jsou BlackRock, Fidelity, VanEck, WisdomTree či Invesco.

Do kryptoměn můžete investovat i s Portu

Možnost investování do kryptoměn přinášíme i my prostřednictvím Portu Crypto a to už od 500 korun. S Portu si vaši Crypto investici poskládáte sami, a to buď z jednotlivých kryptoměn nebo z kryptoměnových košů. Investic můžete mít samozřejmě více.

Za správu své investice zaplatíte pouze 1 % ročně, a to bez ohledu na počet provedených obchodů. Poplatek navíc můžete snížit až na 0,6 %, pokud si délku investování zafixujete na 15 let.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Portu Krok za krokem

Portu Krok za krokem

Vítejte na cestě chytrého investora. Jsme nadšení, že právě vy začínáte nyní investovat s Portu!

Má smysl rebalancovat?

Při jakkoliv dlouhé investici je nutné mít správně sestavené portfolio tak, aby se riziko a výnos držely na