Search
Close this search box.

Více portfolií v jednom účtu Portu

Žhavou novinkou Portu je možnost přidávat další portfolia. Kromě základního portfolia, které si klienti vytvoří už v průběhu registrace, mohou nově vytvářet další a investovat do nich. Jednotlivá portfolia pak mohou mít jiný cíl, rizikový profil, investiční horizont, ale i jméno.

Každý z nás může mít hned několik cílů, kterých chce investováním dosáhnout. Je to například zajištění se na důchod nebo investování dětem na studia. Někdo má ale i sen například jednou obletět svět, pořídit si hezké auto nebo se prostě jen zabezpečit na horší časy. Cíle jsou různé a díky více portfoliím lze mít nyní jedno na každý z nich,“ představuje vylepšení produktový manažer Portu, Martin Luňáček.

Další portfolio lze vytvořit hned po přihlášení na stránce Souhrn, kde se jedním klikem dostane klient na stránku s modelací budoucího vývoje portfolia. Tam je možné nastavit jak výši jednorázového, tak pravidelného vkladu, zvolit jeden z vhodných rizikových profilů, ale i vidět přesné složení portfolia. Jakmile nové portfolio odpovídá představám, stačí jej založit a vložit peníze zasláním zvolené částky na účet Portu. Každému jednotlivému portfoliu je přidělen unikátní variabilní symbol. Tímto variabilním symbolem je třeba opatřit zadávanou platbu, aby se peníze vložily na správné portfolio.

S možností mít více portfolií jsme počítali od začátku vývoje Portu a již delší dobu pracovali na přípravě této funkce. Jsem rád, že úspěšně prověřený provoz Portu s jedním portfoliem umožnil nyní tuto funkci představit veřejně a nabídnout ji každému,“ dodává Martin Jaroš, který se v Portu stará o správnou funkčnost celého systému.

O všechna portfolia se pak Portu stará jednotlivě. Zvlášť každé kontroluje a v případě potřeby rebalancuje – stále jen za 1 % ročně.

Napadá vás již nyní, jaké další portfolio byste si chtěli založit? Udělejte tak ještě dnes!

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor?

  • Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
  • Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové
  • Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích
  • Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme