Search
Close this search box.

Vínová Alfa vítězem soutěže Automobilové klenoty

V sobotu 27. 4. 2024 se v areálu resortu Golf Galerie Hostivař konal již čtvrtý ročník oblíbené soutěže elegance zvaný Automobilové klenoty. Při noblesní příležitosti jsme představili naši Alfu Romeo 1900C Pininfarina Coupé a získali první cenu v kategorii poválečných automobilů.

Největší změnou oproti minulosti bylo přesunutí celé akce do prostor upraveného golfového trávníku kolem jezírka, což výrazně přispělo k vytvoření skutečně krásných kulis rozkvetlých stromů a keřů a upraveného areálu. Takto to má na „concours d´elegance“ vypadat.

Program byl velmi pestrý – kromě desítek krásných automobilů z různých časů mohli návštěvníci obdivovat pestrá díla samotné galerie. Jde o různá díla, přirozeně rozestavená v areálu. Slavila se také automobilové výročí: konkrétně sté narozeniny automobilky Zbrojovka a devadesáté narozeniny automobilů JAWA.

Foto: Taskina, P. Šimek, Automobilové klenoty.

V průběhu dne bylo nádherné jarní počasí, což přilákalo mnoho návštěvníků, kteří akci dodali správnou atmosféru. Během dne se v areálu ukázali téměř všichni, kdo na domácí scéně klasických automobilů něco znamenají. Nejdůležitější ovšem byla odborná porota, která procházela jednotlivé exponáty a nakonec vybrala své vítěze v soutěži elegance. Doplníme, že svou představu o vítězi mohli představit i samotní návštěvníci, a to v rámci speciálního hlasování.

K celkovému obrázku se sluší doplnit, že v areálu bylo samozřejmě k dispozici fajn občerstvení (včetně piva z místního pivovaru Hostivar), hrála kapela Hot Wings a moderovaný program přivítal některé politiky či herce. V hlavní budově resortu taktéž probíhala aukce zhruba dvaceti automobilů a dalších doplňků, zvaných automobilia. Uměleckou prezentaci stálých vystavovatelů doplnil například i Michal Škapa nebo Jiří Macht.

Celodenní program byl zakončen zhruba kolem 15:30, kdy jsme i my s naší Alfou Romeo vyrazili do tzv. defilé před tribunami, kde byly vyhlašovány nejkrásnější automobily dne. Skutečně bylo z čeho vybírat – na jedné straně tu stály nádherné Jawy a Zetky, na straně druhé nejrůznější před- a meziválečná auta, samozřejmě sekce poválečných exponátů, kde jsme bojovali o vítězství i my, a konečně i nějaké ty závodní speciality (včetně například Maserati Monoposto).

Foto: Taskina, P. Šimek, Automobilové klenoty.

Absolutním vítězem se zaslouženě stal František Kudela, který předvedl úchvatný Mercedes-Benz 680 S (1929). V divácké anketě dostala první cenu Hispano Suiza H6C Tulipwood (1924) s neobvyklou karoserií s hojným využitím dřeva. Cen bylo udělováno celkem šestnáct v různých kategoriích – například nejelegantnější otevřené auto vyhrálo sympatické BMW 315/1, v kategorii sportovních aut to pak byla Zbrojovka Z18 Sport, nejelegantnějším zavřeným autem byla vyhlášena jedinečná Tatra 77 pana Pavla Kasíka. Cenu prezidenta soutěže získalo krásné Porsche 356 PRE A.

Foto: Taskina, P. Šimek, Automobilové klenoty.

O výsledcích jsme při popojíždění na červeném koberci samozřejmě ještě nic nevěděli. O to větší bylo nadšení, když jsme před tribunami dostali vedle zelené stužky také zlatou, která znamenala jediné – stali jsme se vítězi v kategorii poválečných automobilů! Naše Alfa Romeo 1900C Pininfarina Coupé po loňském vítězství při The Most Classic opět dokazuje, že se pro podobné události narodila a nás těší, že její životní cesta (při které už například absolvovala i závod 1000 Miglia) je okořeněna dalším úspěchem.

A ne jen tak ledajakým – Automobilové klenoty jsou právem považovány za nejlepší domácí soutěž elegance a letošní ročník, v mnoha ohledech posunutý na novou úroveň, dokazuje, že když je vůle, může v našich podmínkách vznikat akce světového formátu. Za Portu Gallery moc děkujeme organizátorům dne a těšíme se na další ročník!

Foto: Taskina, P. Šimek, Automobilové klenoty.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme