Search
Close this search box.

Vyzkoušejte si, jak jste na tom s finanční gramotností

Portu finanční gramotnost

Již od založení platformy Portu je jedním z našich cílů přinášet lidem edukativní informace o světě financí a přispívat tak ke zlepšování jejich finanční gramotnosti. Pravidelně proto publikujeme na našem blogu, přinášíme novinky v pátečních newsletterech a na webinářích, nebo trávíme desítky hodin týdně komunikací s klienty jak v online prostředí, tak po telefonu. Umět zacházet s penězi považujeme za klíčovou znalost, kterou by si měl osvojit úplně každý.

Vyšší úroveň finanční gramotnosti má pozitivní dopad na naše osobní výdaje a může mít znatelný vliv na kvalitu života. Pomáhá nám vyvarovat se ukvapeným rozhodnutím, chybám a zásadním finančním omylům. Je proto velmi důležité tématu věnovat pozornost již od útlého věku. Čím dříve si totiž člověk navykne být finančně zodpovědný, tím lépe.

Zaujmout mladší generace ve spíše „dospělácké“ oblasti je poměrně oříšek. Dosah sociálních sítí nás utvrdil, že pokud chceme šířit povědomí o finanční zodpovědnosti, musíme se vydat právě tímto směrem. Neplatí to přitom jen pro ty nejmladší, kteří teprve začínají s penězi přicházet do většího kontaktu. Žijeme v onlinové době a pokud chceme něco změnit, musíme s ní držet krok. Navázali jsme proto spolupráci s jednou známou osobností české internetové scény, Karlem Kovářem alias Kovym, jak si jistě mnozí z vás všimli. Kovy byl pro naši kampaň jasnou volbou, je totiž současně naším klientem a o problematiku se dlouhodobě zajímá. Společně s ním jsme vás provedli téměř půlroční edukativní kampaní, ve které jsme se zaměřili na odpovědnější nakládání s penězi, zvýšení povědomí o investování, ale třeba i odbourávání tradičních mýtů s ním spojených.

Na našem blogu jsme za poslední měsíce publikovali několik příspěvků věnovaných základním poznatkům pro finančně zodpovědný život – jak si efektivně budovat finanční rezervu a sestavovat rozpočet, jak komunikovat o penězích s dětmi nebo jak financovat bydlení. Ty jsme se snažili cíleně prolínat s rubrikou Investiční akademie, článcích detailněji vysvětlujících základní koncepty osobních financí a investování spolu s dalšími podpůrnými příspěvky pro snadnější orientaci v relativně obtížné a obsáhlé problematice.

V návaznosti na naši několikaměsíční obsahovou kampaň bychom od vás rádi získali cennou zpětnou vazbu. Budeme moc rádi, pokud si najdete 10 minut volného času a na otázkách níže nám ukážete, jak na tom s finanční gramotností jste a jestli jste si z našeho vzdělávacího „seriálu“ nějaké přínosné informace odnesli.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Má smysl rebalancovat?

Při jakkoliv dlouhé investici je nutné mít správně sestavené portfolio tak, aby se riziko a

Co je dluhopis?

Po představení pojmu akcie je dalším logickým krokem článek o druhém nejznámějším cenném papíru. Jak

Co je akcie?

Asi každý někdy v životě slyšel pojem akcie. A velká část z vás bude mít ponětí, o

Co je ETF?

Co je ETF?

ETF (z anglického Exchange Traded Funds) jsou burzovně obchodované fondy, které se snaží co nejpřesněji kopírovat vývoj podkladového