WOOD spustí první robo-advisory platformu na českém trhu

portu - lepší místo pro peníze

Investiční skupina WOOD & Company na podzim spustí pod názvem Portu platformu umožňující revoluční způsob individuálního investování na kapitálových trzích.

Přední středoevropská investiční skupina WOOD & Company Financial Services, a.s., která se dosud orientovala zejména na institucionální klientelu, vstupuje do sektoru retailových investic. Zakládá divizi, která se zaměří na vývoj finančně-technologických služeb pro širokou veřejnost. Již na podzim nabídne klientům možnost chytře a jednoduše investovat na kapitálových trzích prostřednictvím online asset management platformy Portu, první svého druhu na českém trhu.

Delší dobu jsme si pohrávali s myšlenkou vstupu do oblasti retailu. Nyní se nám podařilo sestavit skvělý tým lidí s dlouholetými zkušenostmi, kteří za pomoci celé společnosti budou schopni uvést úspěšně do života nejen Portu, ale i další plánované retailové služby,“ říká Vladimír Jaroš, partner a generální ředitel WOOD & Company.

Portu bude poskytovat služby online asset managementu, ve světě známé také pod názvem robo‑advisory. Podle zprávy Business Insider budou robo-advisory platformy v roce 2020 spravovat aktiva v hodnotě 8 bilionů dolarů, tj. 10 % globálních individuálních investic.

V Česku většina lidí nechává peníze ležet ladem na účtech, část investuje do podílových fondů s nemalými poplatky, minimum lidí aktivně spekuluje na burze. A na služby privátní správy aktiv dosáhnou jen velmi bohatí lidé. My věříme, že investování na kapitálových trzích může být snadné a bez zbytečných poplatků. Chceme změnit zažitý způsob investování v Česku, vybudovat lepší místo pro peníze,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu a retailové divize WOOD & Company.

Klient Portu získá globálně diverzifikované portfolio na míru, složené z nízkonákladových likvidních instrumentů různých typů tak, aby struktura odpovídala jeho sklonu k riziku a současně schopnosti riziko nést. Každé portfolio bude průběžně monitorováno a optimalizováno s ohledem na vývoj trhů. Výsledkem optimalizace bude nižší volatilita a vyšší rizikově vážený výnos. Díky využití tzv. frakcí cenných papírů navíc bude Portu schopno nabídnout plně diverzifikované portfolio i pro drobné investory.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,5 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investice do nemovitostí

Jak investovat do komerčních nemovitostí?

Do Portu podcastu jsme pozvali investičního manažera OPF Realitní WOOD & Company Jana Kolba. Zajímalo nás, jaká je strategie fondu, kam jdou investované peníze, ale také to, jak se vlastně kupuje obchodní centrum na miliardy EUR.

Co je index?

Důležitými nástroji ke sledování vývoje trhů jsou indexy. Někomu možná přijde podstata indexu triviální, je však důležité, abychom