Search
Close this search box.

WOOD spustí první robo-advisory platformu na českém trhu

portu - lepší místo pro peníze

Investiční skupina WOOD & Company na podzim spustí pod názvem Portu platformu umožňující revoluční způsob individuálního investování na kapitálových trzích.

Přední středoevropská investiční skupina WOOD & Company Financial Services, a.s., která se dosud orientovala zejména na institucionální klientelu, vstupuje do sektoru retailových investic. Zakládá divizi, která se zaměří na vývoj finančně-technologických služeb pro širokou veřejnost. Již na podzim nabídne klientům možnost chytře a jednoduše investovat na kapitálových trzích prostřednictvím online asset management platformy Portu, první svého druhu na českém trhu.

Delší dobu jsme si pohrávali s myšlenkou vstupu do oblasti retailu. Nyní se nám podařilo sestavit skvělý tým lidí s dlouholetými zkušenostmi, kteří za pomoci celé společnosti budou schopni uvést úspěšně do života nejen Portu, ale i další plánované retailové služby,“ říká Vladimír Jaroš, partner a generální ředitel WOOD & Company.

Portu bude poskytovat služby online asset managementu, ve světě známé také pod názvem robo‑advisory. Podle zprávy Business Insider budou robo-advisory platformy v roce 2020 spravovat aktiva v hodnotě 8 bilionů dolarů, tj. 10 % globálních individuálních investic.

V Česku většina lidí nechává peníze ležet ladem na účtech, část investuje do podílových fondů s nemalými poplatky, minimum lidí aktivně spekuluje na burze. A na služby privátní správy aktiv dosáhnou jen velmi bohatí lidé. My věříme, že investování na kapitálových trzích může být snadné a bez zbytečných poplatků. Chceme změnit zažitý způsob investování v Česku, vybudovat lepší místo pro peníze,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu a retailové divize WOOD & Company.

Klient Portu získá globálně diverzifikované portfolio na míru, složené z nízkonákladových likvidních instrumentů různých typů tak, aby struktura odpovídala jeho sklonu k riziku a současně schopnosti riziko nést. Každé portfolio bude průběžně monitorováno a optimalizováno s ohledem na vývoj trhů. Výsledkem optimalizace bude nižší volatilita a vyšší rizikově vážený výnos. Díky využití tzv. frakcí cenných papírů navíc bude Portu schopno nabídnout plně diverzifikované portfolio i pro drobné investory.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

oprava auta

Náhody se dějí

Jaká je šance, že se vám do konce měsíce rozbije auto? Moc velká ne. A

opce

Jak fungují opce?

Opce, na které můžete často narazit pod anglickým slovíčkem „options“, jsou finančním nástrojem, který svému majiteli umožňuje obchodovat