Search
Close this search box.

Zlaté Portu. Získali jsme Lemura a Zlatou korunu

Poslední dny se v našem týmu nesou ve znamení úspěchu. Přestože situace na trzích není ideální, Portu jede dál a sklízí ovoce své dlouhodobé práce.

Tři Lemuři jsou doma

Minulý týden jsme přebrali hned tři trofeje v prestižních Cenách Lemur, které oceňují ty nejlepší PR projekty v ČR. Porotu zaujal náš edukační projekt Index investiční gramotnosti zejména proto, že otevírá téma finanční gramotnosti a šíří povědomí o investování v rámci široké veřejnosti. Získali jsme zlato v kategorii B2C a v oborové kategorii Finanční trh a služby, k tomu všemu jsme navíc přebrali i cenu nejvyšší a stali se absolutním vítězem celého klání. Projekt uspěl v konkurenci 108 projektů.

„Projekt Index investiční gramotnosti vychází ze samé podstaty Portu, která spočívá ve zjednodušování investic pro každého a rozšiřování povědomí o správě financí. O to více nás těší, že sklízí takové ohlasy. Ocenění vnímáme jako velkou pochvalu pro celý tým Portu. Děkujeme ale také našim uživatelům, že při nás stojí. Vidíme tak, že naše práce má smysl a všímají si toho i odborníci,“ říká zakladatel Portu Radim Krejčí.

Lemur 2022 Portu

Zlatá koruna už potřetí

Další významnou událostí je pro nás ocenění Zlatá koruna, které jsme přebrali tento týden. Soutěž oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě od roku 2003 a nyní proběhl již 20. ročník. Portu zabodovalo s prvním místem v inovativní kategorii FinTech, která odráží vývoj technologií a jejich vliv na finanční trh. Oproti minulému ročníku jsme se tak posunuli o jednu příčku – na tu nejvyšší.

Hodnocení Zlaté koruny probíhá na základě multikriteriálního modelu, který porovnává ekonomické, kvalitativní a bezpečnostní charakteristiky produktu. Díky velkému počtu hodnotitelů, jejich odbornosti a různorodému zaměření nabízejí výsledky soutěže objektivní obraz českého finančního trhu a spotřebitelům poskytují užitečné vodítko při výběru. Ačkoliv nikdo nemůže tvrdit, že jeden produkt je nejlepší pro všechny potenciální uživatele, historie soutěže dokazuje, že všechny oceněné produkty –⁠ i při zpětném pohledu –⁠ byly velmi nadstandardními finančními nástroji.

FinTech roku 2022

Rosteme a jsme jedničkou ve střední Evropě

V neposlední řadě máme radost, že Portu od svého založení v roce 2018 skokově roste. S příchodem covidu se počet registrovaných znásobil. V únoru 2020 jsme měli lehce přes 10 tisíc uživatelů. Na konci roku 2020 to bylo už 23 tisíc a v polovině roku dokonce 57 tisíc. Aktuálně má Portu přes 143 tisíc registrovaných uživatelů, kterým spravuje více než 10 miliard korun. Jsme tak největší investiční platformou ve střední Evropě.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme