Search
Close this search box.

Portu překonalo cíl 5 miliard Kč pod správou

Investování s Portu

Portu, první online investiční robo-advisory aplikace v Česku, pokořila další milník. Za tři roky svého působení získala důvěru 80 tisíců registrovaných uživatelů, kteří do její správy svěřili už 5,3 miliard korun. Investiční aplikace umožňuje jednoduché a efektivní zhodnocování úspor s vkladem už od tisícikoruny a s nejnižším správcovským poplatkem na trhu od 0,6 procent ročně. Mezi investory na Portu dlouhodobě dominují muži nad ženami v poměru 8:2. Téměř 8 z 10 investorů pak investuje pravidelně.

„Mám radost, že se nám daří naplňovat smysl platformy, kterým je demokratizace investování. Naší snahou bylo vytvořit produkt, který nabídne jednoduché a efektivní investování všem zájemcům, bez ohledu na to, jak jsou bohatí. Podle toho, jak skokově roste zájem o Portu jsem přesvědčený, že se nám podařilo najít mezeru na trhu,“  říká Radim Krejčí, zakladatel a šéf Portu. Podle Krejčího je dnes více než dříve důležité, aby se lidé zamysleli nad efektivním zhodnocováním úspor. Inflace dosahuje rekordních čísel a už pátým rokem překonává úrokové sazby u běžných bankovních a spořicích produktů, kde střadatelé o hodnotu svých peněz postupně přicházejí.

Radim Krejčí, Portu

K vysokému zájmu o investování a raketovému růstu Portu přispěla koronavirová pandemie. Lidé měli díky odložené spotřebě k dispozici více peněz a vývoj na finančních trzích motivoval řadu z nich ke vstupu do světa investic. „Na začátku loňského roku jsme evidovali 8,5 tisíce registrovaných klientů, na konci loňských prázdnin už to byl dvojnásobek. Miliardu korun pod správou jsme překonali v listopadu loňského roku, po dvou letech od startu, rok poté, jsme na pětinásobku. Náš letošní cíl 5 miliard korun pod správou jsme překonali ve dvouměsíčním předstihu. Věříme, že do konce roku budeme mít pod správou 7 miliard korun,“ vyjmenovává Krejčí úspěchy Portu a doplňuje: „Jsme rádi, že investorský apetit neustále roste a lidé začínají chápat, že na konzervativních produktech výraznějšího zhodnocení nedosáhnou.“ Podle Krejčího má robo-advisory v Česku potenciál dosáhnout v horizontu pěti let na 30 miliard korun pod správou. Ty bude generovat zhruba 200 tisíc investorů s průměrnou investovanou částkou 150 tisíc korun.

Do Portu se měsíčně zaregistruje zhruba čtyři tisíce nových klientů, týdenní vklady se pohybují okolo 110 milionů korun. „V Portu rozhodně neusínáme na vavřínech. Na přání klientů jsme spustili mobilní aplikaci, na které budeme průběžně pracovat a vylepšovat ji. V dohledné době chceme nabídnout i službu rebalancování portfolií, kdy jde o postupné zkonzervativňování portfolia v čase tak, aby na konci bylo dosaženo plánovaného cíle,“ uzavírá Martin Luňáček, produktový ředitel Portu.

Martin Luňáček, Portu

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Kouzlo Paretova principu

Slyšeli jste někdy o pravidle 80/20? Jestli ne, tak je to veliká škoda, protože právě

Výherce soutěže

Vyhodnocení vánoční soutěže

Na začátku prosince jsme vyhlásili vánoční soutěž Portu, do které se zapojilo téměř 70 z vás. Pravidla byla

Investice do marihuany

V posledním desetiletí nastaly velké změny co se týče legalizace marihuany. Toto kontroverzní téma bylo předmětem mnohých diskuzí,

Změna úpisu Portu Gallery

Jak funguje nový systém úpisů?

Portu Gallery přistupuje ke změně systému úpisů. Nový systém adresuje některé stávající nedostatky a vytváří menší tlak na

pasivni-investovani-uvodka

Je pasivní investování za zenitem?

“Žádný investor přece nebude chtít dosáhnout pouze průměrného výnosu”, tak komentovali manažeři aktivně spravovaných fondů vznik vůbec prvního