Search
Close this search box.

Výsledky Nvidia opět překonaly očekávání. Akcie vzrostly o dalších 10 % a čeká je split

Americká technologická společnost Nvidia oznámila výsledky za první fiskální čtvrtletí, které překonaly očekávání v oblasti tržeb a zisku. Akcie po zveřejněném reportu vzrostly o 10 % a poprvé v historii vzrostly nad hranici 1 000 USD za kus.

Výnosy za první kvartál dosáhly 26,4 miliardy USD, zatímco se čekalo 24,65 miliardy USD. Čistý zisk dosáhl 6,12 USD na akcii oproti očekávaným 5,50 USD.

Nejdůležitější byznys Nvidie jsou datová centra, která zahrnují čipy pro umělou inteligenci a mnoho dalších produktů potřebných pro provoz velkých serverů. Právě tržby ze segmentu datových center vzrostly v prvním čtvrtletí meziročně o 427 % na 22,6 miliardy USD.

Rozdělení akcií a navýšení dividendy

Nvidia ve výsledcích také oznámila tzv. stock split (rozdělení akcií), a to v poměru 10:1. Cílem tohoto kroku je cenově zpřístupnit akcie investorům a zaměstnancům Nvidia. Kvartální dividenda se pak má zvednout ze současných 0,04 USD na 0,1 USD za akcii.

Dobré výsledky potvrzují, že poptávka po čipech na rozvoj umělé inteligence, které Nvidia vyrábí a ve kterých je jedním z lídrů je stále vysoká. Generální ředitel Nvidia Jensen Huang uvedl, že společnost začne mít příjmy ze své nové generace čipů umělé inteligence jménem Blackwell ještě letos.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

#23 – Velryby se probouzí

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události

Legenda jménem Ferrari

Ať už se o klasické či moderní automobily zajímáte hloubkově, okrajově nebo vůbec, se značkou

Jste připraveni na krach trhu?

Žádný expert nedokáže předpovědět, kdy krach přijde. Stejně tak nelze předpovědět, o jak velký propad

Na pivu s analytiky Portu

Na pivu s analytiky #5: Květnový přehled

Akciové trhy míří vzhůru, což ale neznamená rovnoměrný růst akcií, proč se Small Cap akciím nedaří a jaké následky může mít FOMO, které vyvolala umělá inteligence?