ESG Rating 2023: Portu mezi 5 nejudržitelnějšími malými a středními podniky

Naše investiční platforma se umístila na 5. místě v kategorii Malý a střední podnik v rámci prestižního ESG Ratingu, který zkoumá, do jaké míry tuzemské společnosti sledují vliv na životní prostředí, společnost i řízení firmy. Tento úspěch odkazuje k našemu závazku k udržitelnosti, společenské odpovědnosti a etickému podnikání.

ESG Rating vznikl ve spolupráci Asociace společenské odpovědnosti a studijního programu CEMS na Fakultě podnikohospodářské VŠE. Rating zahrnuje pečlivé hodnocení firem podle jejich strategií v oblasti environmentální udržitelnosti, sociální odpovědnosti a řízení firmy (ESG podle anglických slov environmental, social a governance). Více o tomto projektu si můžete přečíst například ve Forbes.

„V ESG Ratingu bodují ty firmy, které jsou ve svém ESG detailní, pečlivé, zaměřené na data a v komunikaci svých reportů vůči veřejnosti transparentní,” řekl Ladislav Tyll, odborník na mezinárodní podnikové strategie z Fakulty podnikohospodářské VŠE a akademický ředitel programu CEMS, který za metodiku a vyhodnocení ESG Ratingu zodpovídá.

Naše platforma boduje zejména v ochraně dat a snižování rizik jejich zneužití. Data našich uživatelů pečlivě střežíme a bezpečnost je pro nás na prvním místě. Standardem je šifrovaná komunikace, dvoufaktorová autentizace a ochrana osobních údajů.Velmi aktivní jsme také v kultivování prostředí, ve kterém podnikáme. Pravidelně provádíme například průzkumy investiční gramotnosti v Česku i na Slovensku a brzy také v Polsku, účastníme se vzdělávacích či osvětových iniciativ zaměřených na osobní finance a finanční gramotnost české společnosti. Vzdělávací aktivity jsou také klíčovým obsahem pro naše sociální sítě, blogové články i podcasty.

V rámci odpovědnosti k životnímu prostředí a společnosti Portu nabízí Odpovědná portfolia, díky kterým mohou investoři zhodnocovat peníze v souladu se svým přesvědčením. Tato portfolia jsou sestavena tak, aby reflektovala naše hodnoty a závazky k udržitelnému rozvoji. Odpovědná portfolia jsou tu pro všechny, kdo chtějí investováním přispět k udržitelnější budoucnosti a zhodnocovat své peníze s ohledem na planetu a společnost, přitom bez kompromisů, co se týče výnosů.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,5 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investice do whisky

Skotská whisky na vzestupu

Whisky je tou nejvíc prosperující alternativní investicí roku 2019. Za pouhých 12 měsíců se její

Portu Vánoční soutěž

Vánoční soutěž Portu

Perníčky, kam se podíváš. Vůně vánočních perníčků vykouzlí úsměv na tváři každému z nás. Kdy se plánujete pustit

Legenda jménem Ferrari

Ať už se o klasické či moderní automobily zajímáte hloubkově, okrajově nebo vůbec, se značkou Ferrari prostě přijde