Search
Close this search box.

FinTech review – Akcie Better.com ztratily v prvním dni obchodování 93 % a další FinTech novinky

fintech-review-08-25

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Akcie společnosti Better.com se v prvním dni obchodování propadly o více než 93 %

Co se stalo:

Akcie společnosti Better.com se při zahájení čtvrtečního obchodování na burze Nasdaq pod názvem BETR propadly o 93 % a v polovině dne klesly o více než 16 dolarů na 1,19 USD za akcii. Better.com je americká firma provozující online platformu pro poskytování hypoték a souvisejících služeb. Společnost vstoupila na burzu prostřednictvím fúze se společností pro speciální akvizice (SPAC) Aurora Acquisition Corp.

Co to znamená:

Better.com chtěl vstoupit na burzu už před dvěma lety, mezitím ale čelil řadě problémů. V prosinci 2021 se společnost dostala pod palbu kritiky kvůli propuštění 900 zaměstnanců prostřednictvím videohovoru na platformě Zoom. Firma během 18 měsíců snížila počet svých zaměstnanců o 91 %. Tím však problémy neskončily. Na uniklém videu CEO firmy Vishal Garg váhá ohledně důvodů, proč se firmě nedaří. Mimojiné třeba obvinil bývalé zaměstnance, že „kradli“ když podle něj místo 8 hodin pracovali pouze 2 hodiny.

Brzy potom se objevily další podrobnosti o Gargově výbušném chování, nevhodných výrazech na adresu zaměstnanců a vyvolávání strachu. Garg zůstává CEO i v současnosti, podle svých slov se změnil. Investoři tomu ale zdá se nevěří, což se projevilo propadem ceny akcií.

Další FinTech zprávy:

Kryptopeněženka s neznámým vlastníkem se stale 3. největším držitelem Bitcoinů. Během pouhých tří měsíců nashromáždila kryptopeněženka 118 300 Bitcoinů v hodnotě přes 3 miliardy dolarů. Identita vlastníka zůstává nejasná, což dává vzniknout různým teoriím. Podle některých by ji mohla vlastnit společnost BlackRock.

V Británii bude chráněno využívání hotovosti. Ačkoliv digitální platby a peníze jsou čím dál populárnější, britský úřad pro dohled nad finančním trhem slíbil, že bude usilovat o zachování sítě zařízení pro přístup k hotovosti. O tom, jestli nedojde ke zrušení hotovosti se debatuje i v Česku.

Investoři do „opičích“ NFT žalují jejich propagátory. Firma Sotheby’s stejně jako další celebrity jako Justin Bieber a Paris Hiltonová jsou obviněni z propagace sbírky NFT „Bored Apes“, aniž by zveřejnili své finanční vazby na ni.

FinTech Booster chce pomoci začínajícím FinTechům. Pokud přemýšlíte nad založením vlastní finančně-technologické firmy, můžete se zdarma přihlásit do nově vzniklého českého akcelerátoru. Projekt cílí na start-upy, které jsou ve fázi nápadu či svůj rozjezd právě řeší.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Portu Vánoční soutěž

Vánoční soutěž Portu

Perníčky, kam se podíváš. Vůně vánočních perníčků vykouzlí úsměv na tváři každému z nás. Kdy

Změna úpisu Portu Gallery

Jak funguje nový systém úpisů?

Portu Gallery přistupuje ke změně systému úpisů. Nový systém adresuje některé stávající nedostatky a vytváří menší tlak na