Fintech Review – Kryptoměna Facebooku a nejbohatší Evropan

Fintech Review – Kryptoměna Facebooku a nejbohatší Evropan

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Boeing podepsal první dohodu na prodej 737 MAX po nehodách (Novinky.cz). Letadla, jimž po dvou nehodách výrazně klesla popularita, dodá Boeing skupině International Airlines Group, pod kterou spadají například British Airways. Půjde o 200 strojů s katalogovou cenou přes 24 miliard dolarů.
  2. Arnault se zařadil vedle Gatese a Bezose. Je prvním Evropanem s majetkem přes 100 miliard dolarů (ČT24.cz). Hodnota Arnaultova majetku vzrostla letos podle Bloombergu o 32 miliard dolarů na 100,4 miliardy. Arnault stojí v čele konglomerátu LVMH, který se specializuje na prodej luxusního zboží, a vlastní 97% podíl v módním domu Christian Dior.
  3. Vodafone nabídne neomezená mobilní data, podmínkou pevné připojení (ČeskéNoviny.cz). Po splnění podmínek (objednání pevného připojení a pořízení služby nejméně pro dva členy domácnosti) bude jedna SIM karta s neomezenými daty začínat na 599 korunách za měsíc. Po započítání ceny pevného připojení vyjde celý balík pro dva na 2396 korun měsíčně.
  4. Dolarovým milionářům patří polovina světa, zjistila studie (E15.cz). Podle BCG polovinu finančních prostředků vlastní 22,1 milionu dolarových milionářů, o druhou polovinu se dělí zbylých 7,6 miliardy obyvatel planety. Největší nerovnost je v Severní Americe – v USA a Kanadě vlastní milionáři 65 procent finančních prostředků.
  5. Facebook uvede „stabilní“ kryptoměnu. Má silné partnery a globální ambice (Technet.cz). Kryptoměna se bude jmenovat Libra, bude založena na uzavřeném blockchainu a bude navázána na košík reálných aktiv. Stabilitu pomůže zajistit například Visa, Mastercard či PayPal.
  6. Nový hráč na poli faktur. Do Česka přichází BitFaktura, kterou používá už půl milionu uživatelů (CzechCrunch.cz). BitFaktura umožňuje jednoduché cloudové řešení pro kompletní správu faktur a všeho s nimi spojeného. Na český trh ji přináší polská společnost Radgost.
  7. Ryanair se kvůli prodeji letenek chystá žalovat české Kiwi.com i německé letiště (iRozhlas.cz). Ryanair nesouhlasí s přeprodejem svých letenek, který Kiwi.com umožňuje. Zakladatel Kiwi.com Oliver Dlouhý zatím odmítl situaci komentovat.
  8. 5G přichází. V Česku se poprvé rozsvítilo na mobilním telefonu (Forbes.cz). Operátor O2 začal testovat 5G síť v Kolíně. To si normální zákazník O2 neužije, v Česku se zatím neprodávají telefony s podporou 5G.
  9. Apple chce montovat iPhony mimo Čínu, kvůli clům by mohla cena telefonů vzrůst o 14 procent (IHNED.cz). Nejpravděpodobnější je přesun výroby do Vietnamu či Indie. Aby se Apple vyhnul zavedení cel, musí si pospíšit, další kolo plánuje Donald Trump na září.
  10. Startup roku 2019: Kiwi spadlo z trůnu. Novým králem je Productboard (Forbes.cz). Na prvním místě žebříčku se umístil Productboard, který pomáhá produktovým manažerům řídit vývoj. V top 3 dále najdeme startup Supernova, který usnadňuje vývoj mobilních aplikací, a online supermarket Rohlik.cz.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Co je akcie?

Asi každý někdy v životě slyšel pojem akcie. A velká část z vás bude mít ponětí, o

Na pivu s analytiky Portu

Na pivu s analytiky #1: Lednový přehled

První díl měsíčního souhrnu z investičních parketů, financí a byznysu je tady! Analytický tým investiční platformy Portu ve složení Lukáš Raška, Marek Pokorný a Marek Malina vám budou každý měsíc přinášet shrnutí toho nejdůležitějšího.

futures kontrakty

Jak fungují futures kontrakty?

S pojmem futures kontrakty se především díky Bitcoinu setkáváme častěji než kdy dříve. Rozhodnutí skupiny CME, která umožnila

Investováním si plníme sny

Proč začít investovat?

Pracovat zdarma, odmítnout hezkou večeři a zříct se letní dovolené. Děláme to rádi, nebo si ani neuvědomujeme, že