Search
Close this search box.

Fintech review – Objednávky do boxů a slevy od Revolutu

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Bitcoin se propadl o 30% za den. Před měsícem byl na dvojnásobku (Živě.cz). Bitcoin se ve středu nebezpečně přiblížil hodnotě 30 tisíc dolarů. Výraznou korekci někteří vzhledem k neuvěřitelnému růstu bitcoinu v posledním roce očekávali již delší dobu, nepomáhají ani vyjádření Elona Muska, který teď zrovna kryptoměnu nemá rád. V pátek se cena bitcoinu pohybuje okolo hranice 40 tisíc dolarů.
  2. Rohlík spolupracuje s Alzou, doručuje do AlzaBoxů (MediaGuru.cz). Ke 40 vlastním Rohlik Pointům přidává online supermarket téměř 50 AlzaBoxů. Do nich zdarma doveze nákup již od 100 korun. AlzaBoxy jsou uzpůsobené pro skladování potravin, udrží je až čtyři hodiny v chladu.
  3. UniCredit vylepšila aplikaci, ukáže PIN ke kartě (Peníze.cz). Klienti UniCredit Bank si v mobilním bankovnictví mohou zobrazit PIN ke kartě či přidat kartu do Apple Pay. Nejedná se sice o rozsáhlou aktualizaci, i tu však UniCredit chystá. V blízké budoucnosti má banka odhalit novou digitální platformu, detaily si zatím schovává pro sebe.
  4. Regulovat, nebo nechat být? Nastavení cenového stropu pro Uber a spol. je protizákonné, říká český think-tank (Euro.cz). V současnosti si všechny taxislužby, včetně těch alternativních, smí v Praze účtovat maximálně 36 korun za kilometr. Podle studie Centra ekonomických a tržních analýz a Liberálního institutu by se tato regulace neměla aplikovat na alternativní taxislužby, které zároveň podle legislativy musí transparentně zákazníkům předem sdělit cenu za celou cestu.
  5. Výplata kdykoliv jako nový trend. Michal Menšík a spol. posílají 17 milionů korun do českého startupu Advanto (CzechCrunch.cz). Skupina V-Sharp se pro investici rozhodla poté, co službu otestovala ve své společnosti DoDo. Logistický startup nabídl výplatu kdykoliv od Advanta v létě minulého roku a rychle zaznamenal její popularitu, která se projevila zejména v předvánoční sezóně.
  6. Zásilkovna už instalovala 500 Z-BOXů, do konce roku chce umístit další tisíce (Lupa.cz). V květnu hlásí Zásilkovna pět stovek, do konce roku chce mít 3 500 vlastních výdejních boxů. Zřejmě i vzhledem k rozšířenosti běžných výdejních míst se Z-BOXy budou objevovat v docela zajímavých lokalitách – například ve více než polovině obcí do 1 500 obyvatel či v jaderné elektrárně.
  7. Revolut pomůže získat v e-shopu lepší cenu (FintechCowboys.cz). Díky rozšíření do prohlížeče Chrome mohou klienti Revolutu ušetřit při online nákupech. Revolut Shopper Chrome automaticky vyhledá slevové kódy a aplikuje je do objednávky, u partnerů společnosti navíc zajistí cashback na účet zákazníka.
  8. Móda hned, platba až později. Twisto Pay můžete nově využít i na Answear, Gant, Vermont a Modivo (Fintree.cz). Nadšenci módy a uživatelé českého FinTechu Twisto mohou jásat. Nově totiž mohou využít platební metodu Twisto Pay v prémiových obchodech s módou Answear, Gant, Vermont a Modivo. Tyto e-shopy se tak zařadily mezi 600 prodejců, kteří odložené platby Twisto podporují.
  9. Equa bank nabízí založení účtu přes mobilní aplikaci i neklientům (Měšec.cz). Equa doposud nově příchozím klientům nabízela založení účtu v prohlížeči, nyní přidává možnost použití mobilní aplikace. Proces se moc neliší od postupu na webu, pro založení účtu je nutné nafotit dva doklady totožnosti, podepsat smlouvu pomocí SMS a ověřit identitu zasláním jedné koruny z vlastního účtu v jiné bance.
  10. Robinhood umožní uživatelům kupovat akcie v rámci primárních nabídek (InvestičníWeb.cz). Internetová makléřská společnost Robinhood začíná zavádět platformu, která umožní uživatelům její obchodní aplikace nakupovat spolu s fondy z Wall Street akcie v rámci primárních nabídek. Je to další krok v úsilí firmy o „demokratizaci financí“. Platforma by měla být zpřístupněna všem uživatelům v příštích týdnech.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Rozhovor s investorem Pavlem

Rozhovor s investorem Pavlem

Pavel má s investováním zkušenosti již z dřívější doby, plané sliby ho ale na dlouhou

Globální oteplování a akciové trhy

Globální oteplování a akciové trhy

V posledních týdnech převážně v amerických médiích plnily titulní stránky novin zprávy o extrémních mrazech na středozápadě Spojených

Dovolená bez utrácení

7 rad, jak se vyhnout nadměrnému utrácení na dovolené

Jak maximálně využít své těžce vydělané peníze při cestování? Ať už se jedná o krátký výlet doma, nebo o dlouhé mezinárodní dobrodružství, je snadné se nechat unést okamžikem a nakoupit si nepotřebné věci nebo zbytečně zvýšit výdaje během cestování.

Mýty o finanční nezávislosti

Častým tématem našich článků je finanční nezávislost. Jedná se totiž o jeden z obvyklých cílů lidí, kteří se