Search
Close this search box.

Bitcoin po téměr dvou a půl letech překonal své All Time High

Nejstarší a nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin vystoupala na nový rekord. Kryptoměna překonala 69 000 USD (1,6 mil. Kč). Od začátku roku se cena Bitcoinu zvýšila zhruba o 50 %, od loňského října o téměř 160 %. Bitcoin se na historické maximum dostal po téměř dvou a půl letech, naposledy byl na vyšší hodnotě v listopadu 2021. Růst ceny Bitcoinu je navázán především na nákupy velkých amerických správců majetku jako BlackRock a Fidelity, do jejichž bitcoinových spotových ETF míří obrovské prostředky. Bezprostředně po spuštění těchto ETF v lednu se zdálo, že o ně velký zájem nebude, opak je ale pravdou. Tato spotová ETF nejsou zatím u nás dostupná, na Portu Crypto ale můžete investovat do velmi podobně fungujících ETP na Bitcoin.

bitcoin-all-time-high

Bitcoin těží i z obecně pozitivní nálady na kapitálových trzích, investoři se totiž vracejí k rizikovějším aktivům. Své historické maximum nedávno překonal index S&P 500 nebo japonský index Nikkei 225, který maximum překonal po 34 letech. Bitcoin tak těží i z větší chuti investorů riskovat. 

Současný růst Bitcoinu otevírá dveře i Ethereu. Důvody pro další růst Etherea jsou velmi podobné jako u Bitcoinu, v USA velcí správci majetku jako BlackRock nebo Fidelity usilují o spuštění spotového ETF na Ethereum. Žádost leží na stole americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) a ke schválení by mohlo dojít už v květnu letošního roku. Dařit se může i řadě dalších kryptoměn, na druhou stranu ale hrozí, že znovu objevená popularita Bitcoinu a kryptoměn přitáhne spoustu pochybných až podvodných projektů, jako se to stalo při poslední vlně na podzim v roce 2021. Pokud tak někdo bude slibovat “zaručený” výnos, radil bych být opatrný a než se lidé rozhodnou do nějakého projektu vložit své peníze si zjistit všechny potřebné informace. 

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Má smysl rebalancovat?

Při jakkoliv dlouhé investici je nutné mít správně sestavené portfolio tak, aby se riziko a

5 mýtů o investičním trhu

Svět investic je obklopen mnoha mýty, které negativně ovlivňují názor investorů, a je tedy na místě pokusit se