Search
Close this search box.

FinTech review – Klimatické FinTechy jsou u investorů populárnější a další FinTechy novinky

fintech-review-03-08

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Klimatické FinTechy jsou u VC investorů populárnější

Co se stalo:

Ačkoli klimatické startupy nejsou imunní vůči nepříznivým podmínkám financování rizikovým kapitálem, ve schopnosti přilákat investice překonávají své kolegy, uvádí nový Climate FinTech Report. Celkové investice do FinTech firem v oblasti klimatu meziročně klesly o 19 % ve srovnání s 38% poklesem financování FinTech technologií celého trhu.

Co to znamená:

Zpráva Climate FinTech Report 2024 sleduje investice do více než 600 fintechových startupů, které se zabývají mimo jiné obchodováním s emisními povolenkami, hospodařením s energií, ESG reportingem, řízením klimatických rizik a analýzou dodavatelského řetězce. Z údajů vyplývá, že investice do firem zabývajících se finančními technologiemi v oblasti klimatu dosáhly v USA a Evropě 2,3 miliardy USD.

Další FinTech zprávy

Díky chybě zobrazovala Coinbase nulové zůstatky. Zatímco se Bitcoin pohyboval v okolí svého historického maxima, chyba v systémech Coinbase způsobila, že se zůstatky na účtech uživatelů dostaly na historická minima. Uživatelský interface podle dostupných informací nebyl připravený na takto strmý růst ceny.

Příjmy z ilegální činnosti na Darknetu v roce 2023 činily 1,7 miliardy USD. Nejnovější Crypto Crime Report odhaluje, že v roce 2023 získala darknetová tržiště příjmy ve výši nejméně 1,7 miliardy dolarů, což je oproti údajům z roku 2022, kdy úřady uzavřely největší světové darknetové tržiště Hydra, výrazný nárůst.

Hongkongský úřad spouští vlastní CBDC projekt. Prostřednictvím nového projektu bude hongkongský měnový úřad zkoumat potenciál inovativní finanční infrastruktury, která má usnadnit bezproblémové mezibankovní vypořádání tokenizovaných peněz prostřednictvím digitální měny centrální banky (CBDC).

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Test: Kolik snesete rizika?

Pokud volíte, kam investovat nebo jakou investiční strategii zvolit, je velmi důležitým kritériem vaší volby