Search
Close this search box.

#16 – Vzpoury robotů se nebojíme

Trhy tento týden bez zásadních výkyvů. Navzdory oživení indexů pokračuje odliv peněz z amerických akciových fondů, investice naopak plynuly do rozvíjejících se trhů a světových akcií, píší Financial Times.

Co se týče investičních tipů, situace je zajímavá. Obří investiční banka Blackrock je více bullish na americké akcie, její doporučení je nyní “overweight”, tedy zvýšit váhu amerických akcií v portfoliích. Další investiční gigant Morgan Stanley naopak očekává, že teprve přijde opravdová vlna korekce na trzích. To, čemu jsme byli svědky na začátku února, byl prý jen předkrm. O evropských akciích nemá valné mínění hedgeový fond Bridgewater. Na jejich pád totiž vsadil 22 miliard dolarů.

Nešťastný je příběh akcií firmy Rovio, která je známá hrou Angry Birds. Od svého říjnového debutu na burze propadly už o 54 %.

Kryptoměny mohou kdykoliv klesnout na nulu, tvrdí zakladatel Etherea Vitalik Buterin. „Pokud přemýšlíte o dlouhodobé investici, jsou pořád nejvhodnější tradiční aktiva.” Rozumná to slova.

Není mnoho lidí, jako je Bill Gates. Zakladatel Microsoftu říká, že by měl on a ostatní ultra bohatí lidé platit výrazně vyšší daně. Jde o narážku na republikánskou daňovou reformu prezidenta Trumpa. Pro nás v Portu je však důležitější, že podle průzkumů nemají ultrabohatí lidé zatím příliš velký zájem o služby investičních robo poradců.

Jaké jsou sazby na spořících účtech českých bank? Nejvyšší, 1 % ročně pro vklady do 250.000 Kč, nabízí stále Airbank. Jinak je to většinou stále bída kolem 0,1 až 0,01 %. A co vy? Spoříte více, než utrácíte za kafe?

Vzpoury robotů bych se určitě nebál,” říká jeden z organizátorů pražské konference o technologické singularitě a zároveň spolumajitel WOOD&Company Jan Sýkora. Diskuse na toto téma bude probíhat v rámci akce SingularityU Czech Summit 5. – 6. března v Praze.

Hezký víkend!


Spoříte více, než kolik utrácíte za kafe?

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Acorns, více než třetina Američanů (ve věku 18-44 let) utratí větší množství peněz za kávu, než kolik investují. Pravidelné dlouhodobé investování je běh na dlouho trať, kdy je nejdůležitější začátek.


Top 10 Fintech zpráv týdne

Fortuna odchází z pražské burzy, biometrika od Mastercard, Siemens chystá největší německé IPO za posledních 20 let, Enern vstupuje do Footshopu nebo největší bitcoinový podvod Evropy.


Vývoj vybraných instrumentů (16.2. – 23.2.2018)

Americké trhy Evropské trhy Ostatní trhy Komodity Měny
S&P 500
2 721,13
-0,41%
Euro Stoxx 50
3 439,13
+0,36%
S&P / TOPIX 150
1 420,88
+0,92%
Ropa
63,20
+2,68%
EUR/CZK
25,335
-0,02%
Dow Jones
25 114,30
-0,41%
Pražská burza
1 104,96
-0,66%
VWO
48,33
+0,06%
Zlato
1 333,10
-1,92%
USD/CZK
20,603
+1,36%

Jak dopadla Buffettova sázka na pasivní investování?

Jeden z nejbohatších lidí na světě, Warren Buffett, který za velkou část svého bohatství vděčí svým správným investičním rozhodnutím, zvítězil v sázce uzavřené před 10 lety. Vsadil se, že jím vybraný indexový fond porazí skupinu hedge fondů. Vyhrál?


Spotřebitelský sektor jako další reprezentant indexu S&P 500

Spotřebitelský sektor je charakteristický velmi pružnou poptávkou, která se může velmi rychle snížit v reakci na pokles příjmů spotřebitelů nebo při snížení cen ostatního zboží. Mezi největší zástupce tohoto sektoru řadíme Amazon, Coca – Colu nebo P&G.„Že nás čeká vzpoura robotů a že nám umělá inteligence vezme práci? Ne. Lidé budou mít více volného času a v důsledku toho i kvalitnější život.“ říká organizátor konference SingularityU Czech Summit a spolumajitel WOOD & Company, Jan Sýkora

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Jste připraveni na krach trhu?

Žádný expert nedokáže předpovědět, kdy krach přijde. Stejně tak nelze předpovědět, o jak velký propad

Rozhovor s investorkou Janou

Rozhovor s investorkou Janou

Naše investorka Jana momentálně plní roli maminky na plný úvazek. Ačkoliv je na mateřské, snaží