Search
Close this search box.

FinTech review – Bitcoin roste poté, co se soud postavil proti SEC a další FinTech novinky

fintech-review-09-01

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Bitcoin vzrostl o více než 7 % poté, co se soud postavil proti americké Komisi pro cenné papíry a burzy

Co se stalo:

Cena Bitcoinu v úterý prudce vzrostla poté, co americký odvolací soud rozhodl, že Komise pro cenné papíry (SEC) pochybila, když odmítla kryptoinvestičnímu gigantu Grayscale udělit povolení k přeměně jeho populárního bitcoinového trustu na ETF.

Bitcoin po tomto rozhodnutí vyskočil o více než 7 % na cenu téměř 28 tisíc dolarů za jednu minci. Podobně rostly i ceny dalších kryptoměn, a tak se zvýšilo i ohodnocení celého kryptoměnového trhu.

Co to znamená:

Žalobu společnosti Grayscale proti Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) investoři a další účastníci odvětví pozorně sledovali jako klíčový katalyzátor, který by mohl otřást trhem poznamenaným nízkou volatilitou a likviditou. Začátkem tohoto měsíce totiž kleslo obchodování s Bitcoiny na nejnižší úroveň za více než čtyři roky.

Úterní rozhodnutí může zvýšit šance, že SEC schválí další žádosti o bitcoinové ETF – včetně žádosti společnosti BlackRock, jejíž podání na konci června bylo jedním z důvodů letošního velkého růstu ceny Bitcoinu. Americké bitcoinové ETF by poskytlo způsob, jak získat expozici vůči Bitcoinu, aniž by jej bylo nutné držet. Do Bitcoinu by pak ve velkém mohli začít investovat retailoví a institucionální investory i správci majetku.

Další FinTech zprávy:

Mastercard ukončí partnerství s Binance. Platební gigant se chystá ukončit spolupráci s největší kryptoměnovou burzou světa, společně zákazníkům nabízeli platební kartu, která umožňovala i využití vybraných kryptoměn. Pro Binance to není jediný problém. VISA už dříve přestala vydávat karty fungující pod jednou střechou s Binance a kryptoburza také třeba musela opustit nizozemský trh.

X (dříve Twitter) získal v několika státech v USA platební licenci. Majitel platformy Elon Musk už několikrát zmínil, že chce z platformy vytvořit finanční superaplikaci po vzoru čínské sociální sítě WeChat. Twitter by se tak měl stát komplexní službou umožňující zasílání plateb mezi uživateli.

Swift úspěšně testuje projekt využívající blockchain. Společnost Swift zajištující mezinárodní platby nově dokáže poslat tokenizované aktivum mezi dvěma peněženkami na různých veřejných blockchainech a mezi veřejnou a soukromou blockchainovou sítí.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme