Search
Close this search box.

FinTech review – Investice do FinTechů se snížily o polovinu a další FinTech novinky

fintech-review-01-12-tiny

Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Celosvětové investice do FinTechů se v roce 2023 snížily o polovinu

Co se stalo:

Celkový kapitál investovaný do FinTech firem v roce 2023 celosvětově dosáhl 51,2 miliardy dolarů. Toto číslo je o 48 % nižší než v roce 2022, kdy celkové investice činily 99 miliard dolarů. Celkově nejvíce investic v roce 2023 přiteklo do USA, kde se v 1530 transakcích vybralo přes 24 miliard dolarů, což je však o 44 % méně než v předchozím roce. Indie získala 2,5 miliardy dolarů, Singapur 2,2 miliardy dolarů a Čína 1,8 miliardy dolarů.

Co to znamená:

Hodnota pěti největších transakcí v roce 2023 činila více než 9 miliard dolarů, tedy 19 % celkových globálních investic do FinTechů. Největší investici v roce 2023 získala společnost Stripe, a to 6,9 miliardy dolarů. Další čtyři největší transakce od nejvyšší po nejnižší byly Rapyd, Xpansiv, BharatPe a Ledger.

Další FinTech zprávy

Revolut čelí hromadné žalobě kvůli shromažďování biometrických údajů. Společnost čelí žalobě v Illinois, USA. Původem britský FinTech gigant měl údajně nezákonně shromažďovat, používat a uchovávat biometrické údaje svých zákazníků.

X (Twitter) chce letos spustit přímé platby mezi uživateli (P2P). V příspěvku na blogu sociální mediální platforma, kterou v říjnu 2022 koupil Elon Musk, uvádí, že spuštění platební služby pro její obchodní partnery přinese „větší užitek pro uživatele a nové příležitosti pro obchodování“.

Bankovní identitu loni využily 4 miliony lidí. Bankovní identita (Bank iD), umožňující přihlášení k portálům státní správy i firem nebo elektronický podpis dokumentů. V roce 2023 jejích služeb využily čtyři miliony lidí, dvakrát více než rok předtím. Letos budou k dispozici i rodičům žáků hlásících se na střední školy a na víceletá gymnázia

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Portu Vánoční soutěž

Vánoční soutěž Portu

Perníčky, kam se podíváš. Vůně vánočních perníčků vykouzlí úsměv na tváři každému z nás. Kdy

Závodní sláva i elegance

Alfa Romeo má vždycky svůj vlastní charakter, určité těžko uchopitelné kouzlo, které jí ovšem zřetelně

Jak při investování nenaletět

Checklist: Jak odhalit podvodnou investici?

S všeobecným růstem zájmu lidí o investování se objevuje stále více pochybných investičních nabídek nebo podvodných společností, jejichž cílem