Search
Close this search box.

Novinky na Portu Gallery: Inzertní plocha a online převody

Platforma Portu Gallery představuje dlouho očekávanou funkci. Investoři mají nově možnost nabízet či poptávat dříve upsané předměty na nové Inzertní ploše v rámci platformy. Pokyn k převodu jde nově také zadat online. Investoři tak mohou prodávat  a nakupovat dříve zakoupené certifikáty nabízených předmětů od ostatních uživatelů. 

Zainvestovali jste do sběratelských předmětů na Portu Gallery a rádi byste je nabídli k prodeji jinému investorovi ještě předtím, než dojde k prodeji podkladového předmětu (tedy k plnění z investičního certifikátu)? Chtěli byste zainvestovat do nějakého předmětu, který byl na platformě upsán dříve a již není investice dostupná? Pak je Inzertní plocha přímo pro vás!

Ve svém profilu po přihlášení naleznete v rámci sekce Inzerce záložku Inzertní plocha, která vám umožní zveřejňovat nabídku či poptávku předmětů upsaných na Portu Gallery. Můžete také procházet inzerci ostatních uživatelů, filtrovat podle kategorií nebo data přidání inzerátu. 

Jak přidám inzerát? 

Možnost přidávat nové inzeráty naleznete v záložce Moje inzeráty. Tam máte také přehled všech svých dříve vytvořených inzerátů, které můžete libovolně editovat, skrývat z inzertní plochy nebo je mazat. 

Nějaký inzerát mě zaujme, co dál? 

Jakmile vás nějaký inzerát osloví, můžete kontaktovat inzerenta přes uvedené kontaktní údaje pomocí telefonu nebo e-mailu a domluvit se na podrobnostech. Napřímo s inzerentem dohodnete finální počet kusů certifikátů a cenu, za kterou následně uskutečníte jejich převod (nákup/prodej).  

Vhodné také je ošetřit právní stránku převodu –⁠ tedy podepsat kupní smlouvu. Její vzor naleznete zde. 

Jsme domluveni, jak investici převedeme? 

Jakmile se domluvíte na převodu, můžete jej zadat online přímo v rámci Portu Gallery. Pokyn k převodu vždy zadává prodávající –⁠ tedy ten, kdo investiční certifikáty aktuálně drží a chce je převést na druhou osobu. 

Pokyny k převodu lze zadat v záložce pokyny vyplněním formuláře a uvedením identifikačního symbolu kupujícího pro převody. Tento identifikační symbol najde každý uživatel Portu Gallery v záhlaví stránek Inzertní plocha i Pokyny k převodu. Zadání pokynu je potřeba také autorizovat pomocí kódu, který prodávající obdrží.

Jakmile je pokyn zadán, dostane kupující upozornění, že na něj čeká pokyn, který musí potvrdit a uhradit. To může kupující udělat ve své sekci Pokyny k převodu. Pro potvrzení pokynu je nutné mít dostatečnou výši prostředků v Peněžence.

Jakmile je pokyn potvrzen, Portu Gallery se postará o převod investičních certifikátů oproti hotovosti. Kupujícímu se objeví nakoupené certifikáty v sekci Moje investice a prodávajícímu se připíše hotovost do Peněženky. 

Pokyn lze i odmítnout, prodávajícímu poté přijde informace o tom, že kupující pokyn odmítl.

Více o inzertní ploše se dozvíte v našem webináři už 19. 3. 2024 od 17:00.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investice do marihuany

V posledním desetiletí nastaly velké změny co se týče legalizace marihuany. Toto kontroverzní téma bylo

Makléř – 9. díl: Propouštění

Ondru překvapila skvělá organizace propouštění. Fungovalo tak, jako všechno ostatní v Gold & Company – efektivně, chladně a