Search
Close this search box.

#38 – Portu běží naplno a vylepšuje

Portu se otevřelo všem klientům bez čekání. Nyní již může každý nový klient začít investovat bez pořadového čísla. Kolik peněz vkládají investoři do Portu? Jaký bude další vývoj Portu aneb co chystáme nového? Dočtete se v této zprávě.

ČNB již podruhé za sebou zvýšila klíčovou úrokovou sazbu o 25 bps na 1,25 %. Pokud cílem bylo posílit korunu, tak se to zatím nepovedlo. Koruna zůstala na 25,65 Kč za euro, když podle konsensu trhu měla být v současné době někde kolem 25,30. ČNB také zhoršila předpověď růstu české ekonomiky pro letošní rok na 3,2 % z předchozího odhadu 3,9 %.

Akcie Applu nejprve překonaly hladinu 200 USD za akcii a poté pokračovaly v růstu na nová historická maxima 208 USD. Ta znamenají, že tržní kapitalizace této firmy poprvé v historii překonala hodnotu 1 bilionu dolarů. Před rokem měl Apple hodnotu 829 miliard dolarů, tehdejší žebříček největších firem je uveden v našem blogu. Žádná jiná veřejně obchodovatelná firma na světě nyní není hodnotnější než Apple, i když už v roce 2007 tuto valuaci měla čínská PetroChina. Pokud lidé budou dále kupovat a stát fronty na iPhony za cenu vyšší než 30 tisíc korun, potom růst není zdaleka u konce. Analytici věští, že do roka se cena akcií Applu dostane na 250 dolarů.

Elon Musk je kouzelník, který dokáže očarovat každého investora. Jeho Tesla oznámila výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, cena akcie na ně zareagovala růstem o 16 %. Investoři, kteří očekávali propad a otevřeli tzv. short pozice, jsou nyní papírově ve ztrátě 2 miliard dolarů. Přesně nevíme, proč cena akcií Tesla tak prudce vzrostla, když firma zdvojnásobila ztrátu na 718 mil. USD. Asi pozitivně zapůsobilo, že se Elon Musk v rámci konferenčního hovoru s analytiky omluvil za nevhodné chování v květnu, možná náznak oživení tržeb a výroby, která má podle Muska do roku 2020 dosáhnout 1 milionu vozů.

Navzdory růstu technologického sektoru, podle analytiků investiční banky Morgan Stanley bychom se měli připravit na výraznější pokles trhů. Podle nich vykazuje Wall Street známky “vyčerpání” a chybí pozitivní katalyzátory, jež by mohly být důvodem pro pokračování růstu akcií.

Bitcoin ztratil veškeré zisky z předchozího týdne a poklesl o 10 % na 7385 USD.

Investoři, kteří před dvěma lety poskytli peníze v rámci crowdfundingové kampaně Revolutu, dosáhli 19násobného zhodnocení své investice. Během zmíněných dvou let totiž hodnota Revolutu narostla přes 1 mld. dolarů z původních 42 milionů a prvním investorům z platformy Crowdcube byl nabídnut odkup jejich akcií odpovídající nové valuaci.

Hezký víkend!


Portu běží naplno a vylepšuje

V tomto týdnu spustilo Portu plný provoz pro neomezený počet klientů. Po ukončení testovací fáze, ve které se k investování s Portu dostávali klienti na vyzvání dle pořadového čísla registrace, může nyní získat investiční portfolio na míru každý.


Nejlepší a nejhorší akcie v S&P 500

S&P 500 je jeden z nejznámějších amerických indexů a zároveň index, který je také velmi důležitý pro investory v Portu. Část klientských portfolií tvoří ETF, sledující právě tento index. Z celkového počtu 500 firem se v tomto roce nejlépe dařilo Netflixu nebo TripAdvisoru.


Informace z trhů: Výsledková sezóna

V tomto týdnu jsme s napětím očekávali především výsledky společnosti Apple (která je nejhodnotnější společností na americkém trhu) a Tesla. Své výsledky však zveřejňovaly desítky dalších firem patřících do indexu S&P 500 a rozhodně jsme se tak nenudili.


Psychika tvoří 80% úspěchu

Se stresem se v běžném životě potýkáme každý den, ať už jde o vypjaté dopravní situace, absurdní hádky, nebo jen panika, že jsme neudělali něco tak, jak jsme si naplánovali. V investování, přesněji pak v tradingu hraje psychika jedince a právě výše zmíněný stres důležitou roli.


Vývoj vybraných instrumentů (27.7 – 3.8.2018)

Americké trhy Evropské trhy Ostatní Komodity Měny
S&P 500
2 829,25
+0,37%
Euro Stoxx 50
3 478,67
-1,38%
Nikkei 225
22 525,18
-0,83%
Ropa
68,85
+0,23%
EUR/CZK
25,660
+0,16%
Dow Jones
25 356,24
-0,37%
Pražská burza
1 092,03
-0,09%
Bitcoin
7 380,92
-10,30%
Zlato
1 224,00
-0,71%
USD/CZK
22,144
+0,48%

Fintech review

Půjčky jištěné kryptoměnami, český konkurent Bookingu chce ovládnout globální vody, Shopnet mění svět nakupování pomocí virtuální reality, roboti střídají bankéře, McDonald´s vydává vlastní měnu a Čech vyvinul aplikaci, která učí seniory používat chytré telefony.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Závodní sláva i elegance

Alfa Romeo má vždycky svůj vlastní charakter, určité těžko uchopitelné kouzlo, které jí ovšem zřetelně

cryptonight

#16 – První prohra SEC?

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události

Co je akcie?

Asi každý někdy v životě slyšel pojem akcie. A velká část z vás bude mít ponětí, o

portu-crypto

#9 – Leden v zeleném

Vítejte u dalšího vydání Portu Crypto newsletteru, ve kterém se podíváme na ty nejzajímavější události ze světa kryptoměn

Tyranie složených nákladů

Vysoké poplatky spojené s investováním jsou nepřítelem dlouhodobého investora. Stejně jako v případě výnosů z investic se v

Test: Kolik snesete rizika?

Pokud volíte, kam investovat nebo jakou investiční strategii zvolit, je velmi důležitým kritériem vaší volby riziko. O pojmu