Search
Close this search box.

4 knihy o investování, které stojí za přečtení

Rádi čtete? Dneska vám přinášíme čtyři námi doporučené knihy, které rozhodně stojí za přečtení. Knihy, které doporučujeme, jsou jak pro úplné začátečníky či laiky v investování, tak i pro zkušené investory.

Bohatý táta, chudý táta

Klasika od Roberta Kiyosakiho, která vám pravděpodobně pootevře oči a předá jiný podnět k zamyšlení, který je mnoha lidem cizí. Hlavní myšlenka autora je taková, že bohatým se může stát každý člověk. Stačí pouze využívat příležitosti, které nám život neustále přináší. Největším problémem je pasivní přístup. Dle autora je základní rozdíl mezi bohatými a chudými ve způsobu myšlení. Opírá se o myšlenku, že vzdělání není nejdůležitější věc pro zabezpečený život.  Za nejdůležitější považuje odvahu a překonání strachu z nejistoty. Člověk by měl sbírat zkušenosti, čím dřív, tím líp. Kniha je velmi čtivá hlavně díky stylu psaní.

Beating the Street

Peter Lynch je jedním z nejúspěšnějších investorů na akciových trzích. Mezi lety 1977 a 1990 vedl podílový fond Fidelity Magellan. Právě své zkušenosti, které nasbíral při svém působení, zachycuje v knize Beating the Street. Kniha umožňuje náhlednout do mysli Lynche, konkrétně popisuje jeho rozhodování při koupi či prodeji akcie. Lynch věřil, že individuální investor může využít tržních příležitostí lépe než slavná Wall Street. Na tento popud povzbuzoval investory, aby investovali především do toho, co nejlépe znají.

Inteligentní investor

Kniha, která je oceněna Warrenem E. Buffettem jako „nejlepší kniha o investování, která kdy byla napsána“. Benjamin Graham zaznamenává informace o dlouhodobě úspěšných strategiích, které se uplatňují. Obsahuje také rady, jak se investor, makléř či investiční poradce má vyhnout závažným chybám při investování. Dále popisuje mimo jiné různé cesty řízení portfolia. Graham píše srozumitelnou formou, která umožňuje příjemné čtení i laikům. Kniha je perfektní pro zdokonalení strategie ke svým finančních cílům.

Osobní a rodinné bohatství

Trilogie, která obsahuje knihy s názvy Kam s penězi, Jak se dobře zajistit a Jak chytře investovat, je sepsána českým autorem Milošem Filipem. Tato kniha nabízí rady a doporučení, která vám mají pomoci postupně budovat rodinný majetek. Shrnuje vše od spoření, penzijních fondů až po investování do akcií. Cesta k rodinnému bohatství dle autora vede přes dodržování jednoduchých finančních pravidel a návodů. Miloš Filip knihu založil hlavně na svých zkušenostech, které načerpal při vedení penzijního fondu. Kniha je perfektní pro ty, kteří nemají žádné zkušenosti s investováním a chtějí začít. Dozvědí se zde vše potřebné od úplných začátků. To rozhodně neznamená, že si na své nepřijdou i čtenáři, kteří jsou zkušení a hledají zajímavé finanční spojitosti.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Do Itálie jedině po italsku

Jestliže se budeme bavit o nejlepších světových soutěžích elegance klasických automobilů, z průměru jich vystupuje zejména několik – Pebble