Search
Close this search box.

Finanční vzdělávání ve školách

Bacíková INEV

Výuka finanční gramotnosti ve školách nestíhá tempo moderních technologií a vymožeností, které 21. století přináší. Do Portu Podcastu jsme pozvali Martinu Bacíkovou, která v roce 2016 založila Institut ekonomického vzdělávání (INEV), jehož posláním je příprava mladé generace na výzvy spojené s ekonomickým rozhodováním a zavádění finančního vzdělávání do škol.

Martina Bacíková je zakladatelkou a předsedkyní správní rady Institutu ekonomického vzdělávání. Před založením INEV působila jako předsedkyně Students for Liberty CZ. Je spoluzakladatelkou start-upu Dáme Zkoušku a pracovala jako ekonomická novinářka a moderátorka v Roklen24 a Forum24.

INEV má ve své režii hned několik zajímavých projektů, pomocí nichž se snaží přiblížit finance a ekonomii dětem ve školách. Jedním z nejúspěšnějších projektů je Ekonomická olympiáda, která má i svoji mezinárodní verzi. Nejnovějším projektem INEVu je dostat finanční vzdělávání přímo do osnov středních škol, na čemž se v rámci spolupráce s institutem podílí také Portu. Právě toto téma jsme rozebrali v novém dílu Portu Podcastu.

🎥 Video rozhovor

🎙️ Podcast

Svoji investiční gramotnost si můžete změřit na stránkách Indexu investiční gramotnosti. Vaše finanční znalosti si můžete ověřit na vzorových testech Ekonomické olympiády. Zároveň můžete zjistit, jaký je váš investorský profil a jaké investiční portfolio je pro vás nejvhodnější. Stačí vyplnit investiční dotazník.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme