Search
Close this search box.

Fintech Review – CNN Prima News a znovuzrození Letgo

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Mayová žádá Tuska o posun brexitu do 30. června. Země se bude muset účastnit evropských voleb (iHned.cz). Britská premiérka Theresa Mayová v dopise předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi žádá o odklad brexitu do 30. června. Británie se podle ní připraví na účast v květnových volbách do Evropského parlamentu.
  2. CNN Prima News – nová zpravodajská platforma přichází do České republiky (iPrima.cz).  Prima spustí v Česku během 12 měsíců nový zpravodajský kanál CNN Prima News. Kontinuální zpravodajství v českém jazyce bude nabízet na základě partnerství s firmou CNN International Commercial. Obsah bude vytvářet oddělení zpravodajství skupiny Prima.
  3. Prodejní aplikace Letgo otočila a v Česku funguje dál. Důvody tají a její budoucnost je nejistá (Czechcrunch.cz).   Pouhých devět dní po oficiálním potvrzení svého konce a takřka okamžitého odchodu z několika trhů ve střední Evropě otočilo Letgo o 180 stupňů a svou prodejní aplikaci prozatím minimálně v České republice, ale podle všeho ani v dalších zemích nezavírá.
  4. Square přichází s fakturační aplikací pro malé a střední podniky (Fintechcowboys.cz). Square spustil novou aplikaci s názvem Square Invoices, která má podnikům pomoci s vytvářením, správou a zasíláním faktur odkudkoli. Aplikace pracuje v reálném čase a umožňuje uživatelům řídit veškeré aspekty jejich podnikání z mobilních zařízení.
  5. Amazon plánuje vypustit na oběžnou dráhu 3236 satelitů pro připojení k internetu (Lupa.cz). Americký e-commerce a cloudový obr Amazon má v plánu vyrazit na oběžnou dráhu. Firma plánuje v následujících letech vypustit na nízkou orbitu celkem 3236 satelitů, které budou poskytovat uživatelům na zemském povrchu vysokorychlostní připojení k internetu.
  6. Google definitivně ukončil zkracovač odkazů goo.gl (SvětAndroida.cz). Goo.gl byl spuštěn v prosinci roku 2009. Nicméně používání zkracovačů URL adres se v posledních letech snížilo a pro Google nebylo zajímavé, aby zkracovač udržoval a v roce 2018 oznámil kompletní ukončení. Všechny dříve zkrácené odkazy jsou stále funkční.
  7. Po bagetách i pizza. Zakladatel Bageterie Boulevard Petr Cichoň v Praze spouští samoobslužnou pizzerii (Czechcrunch.cz). Majitel bagetového a sendvičového království nedávno v Praze otevřel první pobočku své nové pizzerie 360pizza, ve které si můžete v bezobslužném kiosku navolit kombinaci pizzy bez nutnosti jakkoliv komunikovat s obsluhou a následně si ji jen na výdeji vyzvednout.
  8. Nové vietnamské aerolinky Bamboo Airways připravují linku do Prahy (E15.cz). Česko pravděpodobně brzy získá přímé letecké spojení s Vietnamem. O otevření nové linky usilují vietnamské aerolinky Bamboo Airways.
  9. Jde to i bez Huawei. Jižní Korea spouští jako první na světě síť 5G (E15.cz). Tři jihokorejští mobilní operátoři spouštějí od pátku komerční provoz telekomunikačních služeb páté generace (5G). Jižní Korea se tak stává první zemí na světě, která zavádí celoplošný provoz těchto služeb. Soul si od novinky slibuje mimo jiné i rychlejší ekonomický růst.
  10. Česká síťovka porazila konkurenci a chystá se do světa (Forbes.cz). Existuje už bezmála 100 let, a přestože se zdálo, že v boji s igelitovými taškami neobstojí, znovu se prodává po stovkách tisíc kusů. Řeč je o obyčejné české síťovce, jakou nosívaly naše babičky.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,75 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Má smysl rebalancovat?

Při jakkoliv dlouhé investici je nutné mít správně sestavené portfolio tak, aby se riziko a