Search
Close this search box.

Portu Gallery Newsletter #6

Hodinky Rolex GMT Master II BLRO 2020 prodány

Pokud ve vašem portfoliu na Portu Gallery nechyběly hodinky Rolex GMT Master II BLRO 2020, tak již ve své peněžence najdete peníze z jejich prodeje. Z ukončeného hlasování bylo 72 % hlasů pro jejich prodej s 18% ziskem.

O Modré Mauritie je mezi sběrateli zájem

Modrý Mauritius je pojem, o kterém alespoň jednou v životě slyšel každý, nejen sběratelé známek. V Portu Gallery byla investorům před pár měsíci nabídnuta kompletní rekonstrukce tiskové desky Mauritius POST PAID, která byla upsána během pár minut.

Tato sada tehdy obsahovala 4 známky v tzv. „early impression“ kvalitě, 7 známek v „intermediate impression“ kvalitě, a jednu raritu v kvalitě early s deskovou vadou „PENOE“, místo „PENCE“.

Nyní byla v jedné české aukci prodána samostatná známka v „early impression“ kvalitě za úžasných 290 000 Kč plus aukční poplatek, celkem tedy 345 000 Kč. Přitom vyvolávací cena byla pouhých 130 000 Kč. Přepočítáno jednoduchou matematikou byly tímto prodejem pouhé 4 známky z 12 v sadě vlastněné investory z Portu Gallery oceněny na částku 1 380 000 Kč. Přitom v Portu Gallery je navíc ještě 7 známek v intermediate impression a k tomu raritní výše zmíněná desková vada.

Mauritius je mezi sběrateli prostě pojem a dá se očekávat, že hodnota známek z této emise nadále poroste.

Kvůli rozvodu míří do aukce sbírka umění za miliardy

Kvůli rozvodu páru amerických sběratelů půjde do aukce jedna z nejvýznamnějších soukromých sbírek moderního umění, jejíž prodej může podle odhadů vynést až 600 milionů dolarů. Sbírka obsahuje například díla Pabla Picassa, Marka Rothka, Alberta Giacomettiho, Jeffa Koonse či Andyho Warhola. Podle aukční síně Sotheby’s bude její prodej obrovskou událostí a přiláká zájemce z celého světa.

TikTok vstupuje na trh s NFT

Sociální síť se nyní rozhodla zvěčnit významné momenty ve svém vývoji a oznámila svou první kolekci NFTs. Přináší tak nový způsob, jak mohou být tvůrci odměňováni za svůj obsah a fanouškům nabízí možnost vlastnit významné momenty TikToku. Kolekce TikTok Top Moments nabízí výběr šesti významných videí, která pochází od některých z nejoblíbenějších tvůrců na platformě. Patří mezi ně Lil Nas X, Rudy Willingham, Bella Poarch, Curtis Roach, Brittany Broski, FNMeka, Jess Marciante a Gary Vaynerchuk. Tito autoři uzavřeli partnerství s předními NFT umělci, jako je COIN ARTIST, x0r, RTFKT nebo Grimes. Kolekce se bude prodávat za Ethereum, přičemž každý týden se online vydraží jedno dílo. Výtěžek půjde z velké části přímo zapojeným tvůrcům a NFT umělcům.

Z našeho blogu

Jak svět vnímá alternativní investování?

Je zvláštní, že se téměř každý investor ve střední Evropě vyhýbá investicím do hmatatelných fyzických předmětů, jejichž valuace není nijak ovlivnitelná, a hlavně je prověřena desítkami a někdy i stovkami let. Ano, hovoříme o alternativních investicích do sběratelských předmětů. 

wine cellar

Co jsou NFTs – trend v dnešním kryptosvětě?

Kryptoměny v poslední době výrazně hýbou online světem. Vlastníků a příznivců digitálních měn přibývá. V oblasti blockchainu, na jejíž technologii drtivá většina kryptoměn funguje, začíná být čím dál tím více slyšet o fenoménu NFT, jakýchsi digitalizovaných sběratelských předmětech. Co bychom o nich měli vědět a proč by mohly mít do budoucna slušný potenciál?

Co nás čeká v říjnu na Portu Gallery

Hned ve čtvrtek 7. 10. začínáme úpisem velkého modrého safíru. Další týden, 14. 10., je pro investory připravena oblíbená skotská whisky. Tentokrát však nepůjde o sudy, v úpisu bude k mání velice exkluzivní láhev. Následovat bude 21. 10. další investiční alkohol, a to víno z Burgundska. Říjen zakončíme 28. 10. dalším úpisem, který vám představíme v průběhu měsíce.

Modrý safír 6,53 karátu

Začátek úpisu: 7. 10. 2021 v 18:00
Cílová částka:  1 227 000 Kč

Portu Gallery vám přináší další z velmi žádaných úpisů vzácných modrých safírů. Tentokrát se jedná o jediný, velmi kvalitní a cenný exemplář drahého kamene a celkové váze 6,53 karátu. Jakost nabízeného safíru je doložena mezinárodním certifikátem o identifikaci drahého kamene (G.R.S.). Využijte unikátní příležitosti a diverzifikujte vaše portfolia investováním do výjimečného aktiva s potenciálem dlouhodobého růstu ceny.

 

Safír patří mezi velmi tvrdé minerály, na Mohsově stupnici dosahuje tvrdosti 9. Tím se řadí na druhé místo na světě, a to hned za diamanty. Svou tvrdostí a houževnatou pevností má ideální předpoklady k brusům různých tvarů. Nejvíce zajímavým brusem pro tyto drahé kameny zůstává oválný tvar, díky němuž vynikne jeho krásný hvězdicový efekt, lesk a barva.

Samotný název tohoto drahokamu vznikl pravděpodobně z hebrejského slova „sappire“, což v překladu znamená modrá. Intenzita a sytost modré barvy představuje nejvýznamnější faktor určující jeho cenu. Modrá barva je současně nejvyhledávanější barvou tohoto drahokamu. Je však třeba si dát pozor na intenzitu. Safír, který je příliš tmavý, až do inkoustových odstínů, není na trhu až tak vyhledávaný v porovnání se safíry světlejší intenzivní modré. Drahé kameny nejtemnější modré barvy totiž ztrácejí preferovaný lesk a jsou tedy méně cenné.

Modrá barva je tradičně spojována s aristokracií, romantikou a je vnímána také jako barva loajality. Proto jsou modré safíry často vybírány jako zásnubní a svatební šperky. Nejznámější je bezesporu zásnubní prsten s modrým safírem, , který princ William daroval své snoubence Kate Middletonové, budoucí vévodkyni z Cambridge. Nosila ho totiž jeho matka, princezna Diana. Tím se stal modrý safír zasazený do osmnáctikarátového bílého zlata s diamanty nejslavnějším šperkem na světě. Své pevné místo má také od nepaměti na špercích a korunovačních klenotech nejvyšší šlechty a královských rodin. Nechybí ani na českých svatováclavských korunovačních klenotech, konkrétně je umístěn na koruně a jablku.

Safíry se řadí mezi jedny z nejvzácnějších a také nejcennějších drahokamů. Spolu s rubíny a smaragdy patří mezi tři nejvýnosnější barevné drahokamy. Jejich cena se za posledních deset let prakticky zdvojnásobila, což je dané rostoucí světovou poptávkou při současném úbytku zásob. Jedná se o historicky prověřené a likvidní aktivum, které se obchoduje již více než 5 000 let a předpokládá se, že trend bude i nadále pokračovat. Co se týče míst, odkud pocházejí nejcennější a nejkrásnější safíry, jsou jimi naleziště v Myanmaru, Kašmíru a na Srí Lance.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investice do whisky

Výsledky aukcí whisky v roce 2020

Glenrothes Skvělé výsledky v aukčních prodejích zaznamenávají sudy z palírny Glenrothes. Na Portu Gallery jste již měli možnost