Search
Close this search box.

Fintech review – Růst cen v ČR zpomaluje, Apple+Shazam, a Deutsche bank

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. Růst cen v Česku zpomaluje, v listopadu hodnota inflace dosahovala 2,6 %. Za tímto poklesem stojí zejména ustálení cen potravin.
  2. Česká spořitelna přichází s novým internetovým bankovnictvím. Systém George má za cíl usnadnit celý proces od přihlášení a vyhledávání až po platby.
  3. CleverAnalytics přichází s nástrojem pro analýzu byznysových dat na mapách. Díky němu může obchodník vidět, kde má jeho projekt úspěch nebo slabá místa, což mu umožňuje efektivněji plánovat budoucí kroky.   
  4. Německá Deutsche bank přichází na trh s robo-advisory platformou. Reaguje tak na narůstající poptávku po nízkopoplatkových službách správy majetku.
  5. České centrum pro investigativní žurnalistiku Investigace.cz spustilo interaktivní mapu zobrazující projekty financované z eurodotací. Každý uživatel má tak možnost ohodnotit kvalitu projektů ve svém okolí a tím přispět k celkovému přehledu o přínosu nebo naopak zneužití těchto zdrojů.
  6. Apple kupuje aplikaci Shazam a plánuje ji integrovat do svých služeb. Shazam, který je do několika sekund schopný rozeznat text písniček znějících v éteru, bude v budoucnu  pravděpodobně součástí Apple Music nebo iTunes.
  7. PepsiCo si objednala 100 elektrických kamionů Tesla, což představuje zatím největší objednávku. Společnost tímto krokem plánuje snížit mise a náklady na palivo.
  8. Mastercard přichází s platformou zaměřující se na potřeby miléniálů. Zákazníci této platformy  si mohou vytvářet rozpočty, kontrolovat zůstatky, nastavovat finanční cíle a kontrolovat jejich naplnění.
  9. Banky a fintechové startupy spojují síly při aplikaci blockchainu v dodavatelském řetězci výrobců čaje. Projekt ve spojení s farmáři z Malawi se bude snažit ztransparentnit celý výrobní řetězec za použití technologie blockchain.
  10. Škoda láme rekordy a nestíhá vyrábět. Musí si pomáhat výrobou v zahraničí, deset tisíc Octavií doveze z Ruska

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Rozhovor s investorem Pavlem

Rozhovor s investorem Pavlem

Pavel má s investováním zkušenosti již z dřívější doby, plané sliby ho ale na dlouhou

rozpočet

Proč mít rozpočet a jak ho vytvořit?

Pokud se zeptáte stovky finančních poradců, co je podle nich nejdůležitější pro tvoření správných finančních rozhodnutí, většina z

Žena překonala svůj strach

Překonej svůj strach s Portu

V Portu letos překonáváme své strachy. Ať už se to týká běžných věcí jako je strach ze zvířat