Search
Close this search box.

Tipy na netradiční vánoční dárky nejen pro investory

Tipy na vánoční dárky Portu

Také se s dárky každoročně trápíte a nevíte, co komu pod stromeček nadělit? Vánoce klepou na dveře, a tak jsme si pro vás, stejně jako minulý rok, připravili hned několik tipů na vánoční dárky, které potěší nejednoho investora. Současného nebo budoucího.

Chytré deskové hry s obchodním duchem

Budování hotelů v Monopoly je už ohrané. Meziplanetární cesty a dobývání Rudé planety teprve začíná! Ve hře Mars: Teraformace korporace soutěží v přetváření Marsu na obyvatelnou planetu. Každý hraje za jednu meziplanetární společnost a vynakládá obrovské sumy peněz, aby s využitím nejnovějších technologií zvýšil teplotu, obsah kyslíku v atmosféře a vytvořil oceány vody. Hra je naučná a strategická se špičkovým grafickým zpracováním.

Jestli patříte mezi milovníky takových deskovek, jejichž pravidla vstřebáte během několika minut a dokážete při nich uplatnit vaše obchodní a strategické myšlení, Osadníci z Katanu vám poskytnou zaručenou dávku zábavy. Ve hře se souběžně vyvíjí všichni hráči a budují obchodní stezky, které propojí jejich nová města. Můžou mezi sebou obchodovat a na rozdíl od Monopol rozvíjí přátelské obchodní vztahy.

Hledáte hru s finančním zaměřením, která hráče naučí principům zodpovědného nakládání se svými penězi? Zkuste ekonomickou deskovou hru Finanční svoboda. Při té se hráči naučí získat kontrolu nad svými financemi, rozdělovat investiční zrna od plev nebo také to, jak se zabezpečit na stáří. Finanční svoboda pomáhá hráčům také s identifikací chyb, které mohou běžného smrtelníka stát v reálném životě klidně i stovky tisíc a zároveň se jim naučí vyhýbat.

Vánoční dárkový poukaz pro splněné cíle

Dárkový poukaz na chytrou investici od Portu obdarovanému otevře brány do světa investování a usnadní mu začít se šetřením na jeho sny.

Na Portu.cz můžete objednat poukaz v hodnotě od 500 Kč a my vám ho doručíme na váš email. Tuto částku pak může obdarovaný vložit do jakéhokoliv portfolia. Pokud účet na Portu nemá, nevadí, jeho založení trvá jenom pár minut.

Pár set stránek zajímavých myšlenek

Jak správně investují pasivní investoři? Průvodce pro pasivní investování od Rozbitého prasátka vás provede problematikou časem ověřeného a spolehlivého přístupu pasivního investování. Knížky o investování mohou být složité, u tohoto průvodce to ovšem neplatí! Rozbité prasátko vás světem investování provede jednoduchým  a poutavým jazykem. Od otázky Proč vlastně investovat, přes budování generačního bohatství až po sestavení vlastního ETF portfolia.

Pro naše čtenáře jsme od Rozbitého prasátka získali slevový kód, díky kterému budete mít knížku o 100 Kč levněji. Stačí když při nákupu na jeho webu zadáte kód investujtesprasatkem. Sleva platí až do konce ledna 2023.

Obal knihy Průvodce pro pasivní investování

 

Ne všechno, co se píše na internetu, je zaručeně pravda. Proto představujeme tip na knížku, jejichž obsah je souhrnem mnoha akademických výzkumů a nových poznatků a zároveň jsou psány skutečně poutavým jazykem. Prvním je titul Jak drahé je zdarma od Dana Arielyho, profesora psychologie a behaviorální ekonomie na Duke University. Autor sérií studií zkoumal, jak naše rozhodování ovlivňuje cena produktů, společenské zvyklosti, emoce nebo rafinované marketingové triky.

Pohybem ku zdraví

Také znáte nějakého prokrastinátora, který už třetím rokem odkládá první lekci ve fitku nebo se stále neodhodlal k zážitku, o kterém už dlouhou dobu povídá? Vánoční svátky se spoustou dobrého jídla a nový rok jsou ideální dobou k jeho přesvědčení o tom, že je ta pravá chvíle začít. S poukazem do sportovního centra, na kurz jógy pro začátečníky nebo s prvním kusem sportovního náčiní chybu určitě neuděláte. Ještě milejší a přesvědčivější bude, když se na danou aktivitu přidáte také. Prospěje to jak vašemu fyzickému, tak mentálnímu zdraví.

Nejhezčí vánoční dárek

Tím úplně nejhezčím vánočním dárkem je bezpochyby čas strávený společně s našimi rodinami a naše upřímná pozornost, kterou jim věnujeme. Celý tým Portu vám přeje příjemné prožití vánočních svátků a spoustu krásných chvil s vašimi blízkými.

christmas tree decor

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Legenda jménem Ferrari

Ať už se o klasické či moderní automobily zajímáte hloubkově, okrajově nebo vůbec, se značkou

Portu Gallery numismatika

Numismatika jako investice

V době zvýšené volatility na trzích můžeme sledovat odklon od tradičních investic, jako jsou například akcie, k investicím

Kde všude s Portu investujete?

V předchozích článcích jsme se bavili o tom, že portfolia budou globálně diverzifikovaná, a že nákupem ETF vlastníte velké