Search
Close this search box.

3 možnosti jak si během cestování vydělat peníze

Cestování, zejména během období prázdnin, může být vcelku finančně náročné. Ale ať už jste na dovolené pár dní nebo cestujete několik měsíců, existují kreativní způsoby, jak si můžete během cestování vydělat nějaké peníze navíc. Ačkoliv se nemusí jednat úplně o statisíce, během cestování se hodí každá koruna. A pokud vám to alespoň trochu pomůže vykompenzovat výdaje, je to příjemný bonus.

Povídejme se na tři kreativní, jednoduché způsoby, jak si můžete přilepšit během cestování v cizích zemích.

1. Staňte se housesitterem

Určitě znáte pojem babysitter. Housesitter se nestará o děti, ale o dům a vše s ním spojené. Stát se housesitterem se hodí především, pokud cestujete a rádi poznáváte nová místa. Ideální variantou je, že výměnou za to, že se majiteli staráte o dům, zaléváte květiny nebo venčíte pejsky, můžete v domě bydlet zdarma a zároveň dostávate menší “kapesné”. 

Existují služby, jako například TrustedHouseSitters, kde sice zaplatíte 80 dolarů za registraci, ale dostanete se tak do databáze ověřených housesitters a můžete si tak začít budovat pověst seriozního hlídače a během cestování tak třeba bydlet i zadarmo a vydělat si menší peníze.

2. Prodávejte fotky z cest

Pokud cestujete, určitě u sebe máte fotoaparát. Ať už klasický kompakt, zrcadlovku nebo třeba jen mobilní telefon s fotoaparátem. Když začnete s tříděním fotografií a padne vám do oka nějaká opravdu povedená fotka, můžete ji zkusit zpeněžit. Zaregistrujte se na web jako je Shutterstock nebo Alamy. Po zaregistrování a schválení získáte za každé stažení vaši fotografie licenční poplatek. Kolik to bude záleží na několika faktorech. Jedním z nich je především počet jednotlivých stažení nebo to, jak dlouho a kolik fotografií již máte ve svém portfoliu.

Důležitá je kvalita, ale také unikátnost fotografie. I naprosto nádherná fotografie Eiffelovy věže bude soupeřit o pozornost s dalšími 135 tisíci dalších fotografií Eiffelovky. Naopak pokud cestujete do exotických míst, kam lidská noha jen tak nevstoupí, budou mít vaše fotografie určitě větší úspěch.

3. Doručujte balíčky

Pokud necestujete úplně na lehko a máte s sebou několik kufrů, můžete si přivydělat i tak, že nakoupíte a do svého kufru přibalíte pár balíčků pro někoho dalšího a ty mu doručíte na smluvené místo. Platformy jako jsou WorldCraze, Ouibring a Roadie, pomáhají spojovat cestovatele, kteří se snaží vydělat peníze navíc, s lidmi, kteří chtějí například doručit produkty ze vzdálených zemí. Na těchto platformách tak můžete najít kupce, kteří chtějí doručit zboží tam, kam zarovna cestujete. Možná tak najdete někoho, který touží po jídle z domova, které nedokáže sehnat v místě svého bydliště nebo narazíte na milovníka sladkého, který chce z Číny do Seattlu doručit sušenky Oreo s příchutí wasabi a kuřecích křídel a je za to ochoten zaplatit i  10 $.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Top 3 podle Martina Stuchlíka

Spolu se spuštěním možnosti investovat do individuálně složených strategií Portu připravilo investiční sérii rozhovorů „Top

inflation economy

Jak se vypořádat s inflací?

Inflace v posledních několika měsících vzrostla, v červenci dokonce dosáhla jedné z nejvyšších úrovní za uplynulých deset let.