Search
Close this search box.

#33 – Jim Rogers se pouští do pasivních investic s umělou inteligencí

Kontroverzní rozhodnutí a proklamace prezidenta Trumpa se množí jak na běžícím pásu. A bohužel velmi zásadním způsobem ovlivňují výnosnost investic. Na jedné straně téměř přátelské vztahy s diktátorem Kimem, přes bobtnající obchodní válku se zbytkem světa, výpověď jaderné dohody s Íránem, konflikt s Angelou Merkelovou, podporu prezidenta Putina anektujícího Krym až po plačící děti na mexické hranici. Nejsme odborníci na politiku, ale máme podezření, ze reputace Američanů dostává povážlivé šrámy.

Po oceli a hliníku chce Trump zavést další odvetná cla na dovoz z Číny v objemu 200 mld. USD. To vyvolalo obavy ve společnosti Apple, která importuje komponenty i celé přístroje z Číny. IPhony vyráběné v Číně clům ale podléhat nebudou, ujistil Trump šéfa Applu Tima Cooka. Akcie asijských dodavatelů Applu poklesly výrazně, akcie samotného Applu za celý týden ztratily jen 1,2 %.

Co se týče obchodní války, možná se přece blýská na lepší časy. Zástupci automobilek BMW, Volkswagen a Daimler jednali s americkým velvyslancem v Německu o možnosti úplně zrušit vzájemná cla mezi EU a USA na automobily. Automobilky z obou stran Atlantiku by prý nebyly proti a spotřebitel by vyhrál.

Profesor Nassim Nicholas Taleb, autor Černé labutě, se tvrdě postavil za Teslu. Poté, co známá herečka zveřejnila poplašný snímek hořícího motoru elektromobilu, zatweetoval Taleb info o statistice počtu hořících aut v USA – je jich ročně 152 tisíc… a kolik z nich jde na vrub elektrovozům? I v relativním srovnání minimum.

Klíčová otázka pro klienty Portu – kam půjdou trhy? Zaznamenali jsme zvýšenou mediální aktivitu ze strany známých i méně známých prognostiků, například:

Korekce? Ale kdeže, technická analýza očekává růst na nová akciová maxima

Miliardář Jim Mellon: Prudký propad amerických akcií je začátek “velmi silné korekce”

Muž, který předpověděl burzovní krach v roce 1987: Příští krize bude hrozná

Už na druhou jihokorejskou kryptoměnovou burzu během několika dní zaútočili hackeři. Bithumb oznámila, že se jí ztratila virtuální měna v hodnotě 31,5 milionů dolarů a pozastavila obchodování. Bitcoin tento týden oslabil na 6093 USD.

Investiční guru Jim Rogers vstupuje na pole pasivního investování. Na trh pustil Rogers AI Global Macro ETF (BIKR) – pasivní indexový fond na bázi svého vlastního makroekonomického modelu kombinovaného s výdobytky umělé inteligence.

Robo-advisory startup SigFig získal v novém kole financování 50 milionů dolarů. Jde přitom již o šesté kolo získávání kapitálu firmy na rozvoj od roku 2013.

Investiční platforma Robinhood nabídne klientům bankovní produkty, jedná s americkými regulátory o licenci. Krom levného investování by tak firma mohla poskytovat i běžné a spořící účty a platební styk. Velmi inspirativní pro Portu.

Hezký víkend!


Je čas koupit pozemky budoucnosti?

Zaplatili byste čtyři miliony korun za necelou polovinu hektaru pozemku v centru nově vznikajícího města, kdybyste věděli, že na něm nikdy nebudete moci bydlet a ani jej fyzicky navštívit? Nejedná se o parcelu na jiné planetě, jedná se o pozemek ve virtuální realitě.


Co zaznělo na konferenci BlockStars

V sobotu proběhl první ročník konference Blockstars, jehož hlavními tématy byly blockchain, kryptoměny a ICO. Přestože Portu do kryptoměn neinvestuje, sledujeme, co se v této oblasti děje, a přemýšlíme, zda neexistuje možnost, jak tuto technologii využít.


Vývoj vybraných instrumentů (15.6 – 22.6.2018)

Americké trhy Evropské trhy Ostatní Komodity Měny
S&P 500
2 760,69
-0,68%
Euro Stoxx 50
3 427,23
-2,22%
Nikkei 225
22 516,83
-1,47%
Ropa
67,44
+3,99%
EUR/CZK
25,790
+0,31%
Dow Jones
24 602,01
-1,95%
Pražská burza
1 063,55
-1,33%
Bitcoin
6 135,51
-5,58%
Zlato
1 271,10
-0,58%
USD/CZK
22,139
-0,14%

Fintech review

Předpověď smrti pacientů díky umělé inteligenci, ovládání hotelového pokoje za pomoci hlasové asistentky, další Prodejna budoucnosti v Praze, útok hackerů na kryptoměnovou burzu Bithumb, různé platební metody vrámci jedné platformy Tradeshift Pay nebo kamiony bez řidičů.


Buďte pánem svých peněz a času

Mít peníze je věc jedna, avšak umět je spravovat a nenechat si problémy s nimi spojenými lámat hlavu či komplikovat život je věc druhá. Ve světě dominovaném penězi je opravdu těžké uvědomit si hodnotu peněz, času a jejich vzájemné korelace.


Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Rok 2020 ve znamení písmen

Zatímco rok 2019 byl ve znamení brexitu a obchodních válek mezi USA a zejména Čínou a zdálo se,