#33 – Jim Rogers se pouští do pasivních investic s umělou inteligencí

Kontroverzní rozhodnutí a proklamace prezidenta Trumpa se množí jak na běžícím pásu. A bohužel velmi zásadním způsobem ovlivňují výnosnost investic. Na jedné straně téměř přátelské vztahy s diktátorem Kimem, přes bobtnající obchodní válku se zbytkem světa, výpověď jaderné dohody s Íránem, konflikt s Angelou Merkelovou, podporu prezidenta Putina anektujícího Krym až po plačící děti na mexické hranici. Nejsme odborníci na politiku, ale máme podezření, ze reputace Američanů dostává povážlivé šrámy.

Po oceli a hliníku chce Trump zavést další odvetná cla na dovoz z Číny v objemu 200 mld. USD. To vyvolalo obavy ve společnosti Apple, která importuje komponenty i celé přístroje z Číny. IPhony vyráběné v Číně clům ale podléhat nebudou, ujistil Trump šéfa Applu Tima Cooka. Akcie asijských dodavatelů Applu poklesly výrazně, akcie samotného Applu za celý týden ztratily jen 1,2 %.

Co se týče obchodní války, možná se přece blýská na lepší časy. Zástupci automobilek BMW, Volkswagen a Daimler jednali s americkým velvyslancem v Německu o možnosti úplně zrušit vzájemná cla mezi EU a USA na automobily. Automobilky z obou stran Atlantiku by prý nebyly proti a spotřebitel by vyhrál.

Profesor Nassim Nicholas Taleb, autor Černé labutě, se tvrdě postavil za Teslu. Poté, co známá herečka zveřejnila poplašný snímek hořícího motoru elektromobilu, zatweetoval Taleb info o statistice počtu hořících aut v USA – je jich ročně 152 tisíc… a kolik z nich jde na vrub elektrovozům? I v relativním srovnání minimum.

Klíčová otázka pro klienty Portu – kam půjdou trhy? Zaznamenali jsme zvýšenou mediální aktivitu ze strany známých i méně známých prognostiků, například:

Korekce? Ale kdeže, technická analýza očekává růst na nová akciová maxima

Miliardář Jim Mellon: Prudký propad amerických akcií je začátek “velmi silné korekce”

Muž, který předpověděl burzovní krach v roce 1987: Příští krize bude hrozná

Už na druhou jihokorejskou kryptoměnovou burzu během několika dní zaútočili hackeři. Bithumb oznámila, že se jí ztratila virtuální měna v hodnotě 31,5 milionů dolarů a pozastavila obchodování. Bitcoin tento týden oslabil na 6093 USD.

Investiční guru Jim Rogers vstupuje na pole pasivního investování. Na trh pustil Rogers AI Global Macro ETF (BIKR) – pasivní indexový fond na bázi svého vlastního makroekonomického modelu kombinovaného s výdobytky umělé inteligence.

Robo-advisory startup SigFig získal v novém kole financování 50 milionů dolarů. Jde přitom již o šesté kolo získávání kapitálu firmy na rozvoj od roku 2013.

Investiční platforma Robinhood nabídne klientům bankovní produkty, jedná s americkými regulátory o licenci. Krom levného investování by tak firma mohla poskytovat i běžné a spořící účty a platební styk. Velmi inspirativní pro Portu.

Hezký víkend!


Je čas koupit pozemky budoucnosti?

Zaplatili byste čtyři miliony korun za necelou polovinu hektaru pozemku v centru nově vznikajícího města, kdybyste věděli, že na něm nikdy nebudete moci bydlet a ani jej fyzicky navštívit? Nejedná se o parcelu na jiné planetě, jedná se o pozemek ve virtuální realitě.


Co zaznělo na konferenci BlockStars

V sobotu proběhl první ročník konference Blockstars, jehož hlavními tématy byly blockchain, kryptoměny a ICO. Přestože Portu do kryptoměn neinvestuje, sledujeme, co se v této oblasti děje, a přemýšlíme, zda neexistuje možnost, jak tuto technologii využít.


Vývoj vybraných instrumentů (15.6 – 22.6.2018)

Americké trhy Evropské trhy Ostatní Komodity Měny
S&P 500
2 760,69
-0,68%
Euro Stoxx 50
3 427,23
-2,22%
Nikkei 225
22 516,83
-1,47%
Ropa
67,44
+3,99%
EUR/CZK
25,790
+0,31%
Dow Jones
24 602,01
-1,95%
Pražská burza
1 063,55
-1,33%
Bitcoin
6 135,51
-5,58%
Zlato
1 271,10
-0,58%
USD/CZK
22,139
-0,14%

Fintech review

Předpověď smrti pacientů díky umělé inteligenci, ovládání hotelového pokoje za pomoci hlasové asistentky, další Prodejna budoucnosti v Praze, útok hackerů na kryptoměnovou burzu Bithumb, různé platební metody vrámci jedné platformy Tradeshift Pay nebo kamiony bez řidičů.


Buďte pánem svých peněz a času

Mít peníze je věc jedna, avšak umět je spravovat a nenechat si problémy s nimi spojenými lámat hlavu či komplikovat život je věc druhá. Ve světě dominovaném penězi je opravdu těžké uvědomit si hodnotu peněz, času a jejich vzájemné korelace.


Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 6,6 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

šťastná holka

Lze za peníze koupit štěstí?

„Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné,“ zní jeden z nesmrtelných citátů slavného německého

Legenda jménem Ferrari

Ať už se o klasické či moderní automobily zajímáte hloubkově, okrajově nebo vůbec, se značkou

Žena překonala svůj strach

Překonej svůj strach s Portu

V Portu letos překonáváme své strachy. Ať už se to týká běžných věcí jako je strach ze zvířat

Portu Krok za krokem

Portu Krok za krokem

Vítejte na cestě chytrého investora. Jsme nadšení, že právě vy začínáte nyní investovat s Portu! Aby pro vás