Search
Close this search box.

FinTech Review – PPF, spojení PayPal a Acorns, a RBS spouští robo

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. “Medvědi” nejspíše propásli poslední možnost výdělku na letošním trhu. Nákup aktiv při poklesu hodnoty téměř není možný, z důvodu neustávajícího nárůstu trhu ke konci roku 2017.
  2. Fiorano umožňuje PSD2 platformu bankám. Chce tak bankám usnadnit přechod na novou směrnici EU.
  3. Fintechový startup Glint představil svůj multiměnový účet a kartu. Umožňuje vedení účtu ve zlatě a britské libře, jejich výhodnou směnu a “placení” zlatem.
  4. Apple umožní plné ovládání notebooků hlasem. S příchodem nového iMac Pro se Siri spustí pouhým “Hey Siri”.
  5. Skupina PPF v Česku vydá dluhopisy za 3,8 miliardy Kč. Peníze využije na expanzi svých firem a úroková sazba by se měla pohybovat kolem 4% se splatností 10 let.
  6. Prodej elektromobilů meziročně vzrostl o 63%. Převážně kvůli zvýšené poptávce v Číně. Oproti minulému čtvrtletí se jedná o 23% nárůst.
  7. Startup ProductBoard představil novou verzi své platformy. V současné době službu využívá již přes 600 firem, které platí v rozmezí 49 až 99 dolarů za uživatele na měsíc.
  8. PayPal vstupuje na trh Robo-Advisory po uzavření smlouvy s Acorns. Tím umožnil všem svým uživatelům přímo investovat do Acorns na stránkách PayPalu.
  9. Betterment podporuje příspěvky na charitu ze strany investorů. Investory k příspěvkům motivuje možností úlevy na dani.
  10. The Royal Bank of Scotland Group začala nabízet investorlům Robo-Advisory služby. Banka spustila službu NatWest Invest a stala se tak první velkou bankou ve Spojeném království, která provozuje robo-advisory platformu.

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 5,25 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

duchodova-reforma-2

Co vše změní důchodová reforma?

Prodlouží se doba odchodu do důchodu? Změní se i výpočet výše důchodu? Jak a kdy si na důchod začít odkládat? Co čekat od nového produktu, který má sloužit k zajištění na stáří – dlouhodobého investičního produktu?

Makléř – 22. díl: Velký comeback

Makléř Ondřej stojí před rozhodnutím, zda přijmout nabídku na pozici generálního ředitele DVB Securities. Firmy, která v posledních

Revolut, Twisto nebo Curve…

Už vás nebaví v zahraničí ztrácet čas hledáním nejvýhodnějšího kurzu směny? Chcete si jednoduše bezplatně vybrat peníze z