Search
Close this search box.

FinTech Review – PPF, spojení PayPal a Acorns, a RBS spouští robo

Přinášíme vám deset nejdůležitějších zpráv a událostí ze světa Fintech a ekonomiky tohoto týdne.

  1. “Medvědi” nejspíše propásli poslední možnost výdělku na letošním trhu. Nákup aktiv při poklesu hodnoty téměř není možný, z důvodu neustávajícího nárůstu trhu ke konci roku 2017.
  2. Fiorano umožňuje PSD2 platformu bankám. Chce tak bankám usnadnit přechod na novou směrnici EU.
  3. Fintechový startup Glint představil svůj multiměnový účet a kartu. Umožňuje vedení účtu ve zlatě a britské libře, jejich výhodnou směnu a “placení” zlatem.
  4. Apple umožní plné ovládání notebooků hlasem. S příchodem nového iMac Pro se Siri spustí pouhým “Hey Siri”.
  5. Skupina PPF v Česku vydá dluhopisy za 3,8 miliardy Kč. Peníze využije na expanzi svých firem a úroková sazba by se měla pohybovat kolem 4% se splatností 10 let.
  6. Prodej elektromobilů meziročně vzrostl o 63%. Převážně kvůli zvýšené poptávce v Číně. Oproti minulému čtvrtletí se jedná o 23% nárůst.
  7. Startup ProductBoard představil novou verzi své platformy. V současné době službu využívá již přes 600 firem, které platí v rozmezí 49 až 99 dolarů za uživatele na měsíc.
  8. PayPal vstupuje na trh Robo-Advisory po uzavření smlouvy s Acorns. Tím umožnil všem svým uživatelům přímo investovat do Acorns na stránkách PayPalu.
  9. Betterment podporuje příspěvky na charitu ze strany investorů. Investory k příspěvkům motivuje možností úlevy na dani.
  10. The Royal Bank of Scotland Group začala nabízet investorlům Robo-Advisory služby. Banka spustila službu NatWest Invest a stala se tak první velkou bankou ve Spojeném království, která provozuje robo-advisory platformu.

Nejnovější články

Vaše peníze mají na víc

Budujte své bohatství s Portu. Volnou hotovost zhodnocujte s úrokem 4,3 % ročně a k tomu investujte dlouhodobě do portfolií ušitých vám na míru.

Doporučujeme

Investice do vína

Investice do francouzských vín

V Portu Gallery podcastu jsme tentokrát přivítali someliéra a odborníka na víno Víta Bartoška, aby nám představil svět

Na pivu s analytiky Portu

Na pivu s analytiky #2: Únorový přehled

Druhý díl měsíčního souhrnu z investičních parketů, financí a byznysu je tady! Analytický tým investiční platformy Portu ve složení Lukáš Raška, Marek Pokorný a Marek Malina vám budou každý měsíc přinášet shrnutí toho nejdůležitějšího. Kdo se tento měsíc nanominoval do žebříčku babrák měsíce?

Výherce soutěže

Vyhodnocení vánoční soutěže

Na začátku prosince jsme vyhlásili vánoční soutěž Portu, do které se zapojilo téměř 70 z vás. Pravidla byla